Filmy z gatunku "Baśń" (65)

Uczeń zegarmistrza / Hodinářův učeň

2019 | Baśń
Po śmierci matki Urban trafia do domu pewnego zegarmistrza. Wychowuje się pod jego dachem i dorasta wraz z jego rodziną, ucząc się fachu od mistrza. Gdy młodzieniec dorasta, jego opiekun pragnie, by ten poślubił jego jedyną córkę. Choć młodzi z radością myślą o ślubie, nie wiedzą, że za propozycją starszego mężczyzny kryje coś więcej niż troska o ich szczęście. Jeszcze zanim Urban został sierotą, było mu pisane otrzymanie skarbu, gdy się ożeni. Zegarmistrz nie ujawniając tej informacji, liczy zaś na jego przejęcie.
18 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Barbie i magia tęczy / Barbie Magic Of The Rainbow

2007 | Animacja , Baśń
Przyłącz się do Barbie i Eliny w kolejnej przygodzie z krainy baśni. Elina właśnie wyrusza ze swoją ulubioną purchawką Bibule, do szkoły dla wróżek znajdującej się w przecudownym Kryształowym Pałacu. Tam spotka wiele innych kandydatek na wróżki, przygotowujących się do corocznego Wiosennego Szybowania, podczas którego powstanie pierwsza tęcza roku. Tymczasem zła Laverna czyni wszystko, by powstrzymać lot, i spowodować by Bajkotopia pogrążyła się na dziesięć lat w srogiej zimie. Elina i jej nowi przyjaciele już wkrótce dowiedzą się, że w "jedności siła". Ale czy wystarczy im tej siły do pokonania Lacerny i stworzenia pięknej tęczy?
25 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Barbie jako Księżniczka Wyspy / Barbie as The Island Princess

2007 | Animacja , Baśń , Musical
Barbie powraca jako Księżniczka Rosella. Rosella mieszka na wyspie wraz ze swoimi przyjaciółmi zwierzątkami - pandą Sagi, pawiem Azulem i słoniem Tiką. Pewnego dnia Rosella zostaje ogłoszona Księżniczką Wyspy. Niestety Rosella zaniedbuje swoje obowiązki opuszczając wyspę. Przystojny książę Antonio znalazł bowiem wyspę Roselli i zabiera księżniczkę do cywilizacji. Czy Rosella wróci na wyspę i czy poradzi sobie w całkiem nowym nieznanym sobie świecie?
32 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię / La fameuse invasion des ours en Sicile

2019 | Animacja , Baśń
Animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka na poszukiwania potomka. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. W świecie pełnym magicznych postaci i gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.
23 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niesforne diabły / Čertoviny

2018 | Baśń
Niezdarne diabły nie umieją posprzątać swojego domu. Dwa młode demony, Popelák i Uhelák złośliwie powiększają chaos. W zamieszaniu zostaje stłuczony słoik z duszą grzesznika, która ucieka przez przypadkowo otwartą bramę piekielną. Wściekły Lucyfer każe winowajcom udać się do świata ludzi i sprowadzić zbiegłą duszę z powrotem do podziemnych czeluści. Piekielni bracia wyruszają na misję.
21 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Legenda / Legend

1985 | Baśń
W fantastycznym świecie elfów i jednorożców zła moc rośnie w siłę. Podczas gdy siły ciemności przygotowują się, aby zabić wszystkie jednorożce, leśny chłopiec Jack zbiera przyjaciół i postanawia bronić krainy.
175 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kalosze szczęścia / Die Galoschen des Glücks

2018 | Baśń
Wesołe kuchareczki, pani Troska i pani Szczęście, całe dnie spędzają w kuchni, gotują, skubią kurczaki i obierają ziemniaki. Nikt nie wie o tym, że w rzeczywistości są wróżkami i posiadają pewne czarodziejskie moce. Władają bowiem od lat - trochę już zakurzonymi, dawno nieużywanymi kaloszami szczęścia. Nie uszła ich uwadze skrzętnie skrywana miłość między służącym Johannem i pokojówką księżniczki Aurory. Zauważyły też, że tych dwoje pasowałoby do siebie, gdyby tylko Johann nie był takim ślepcem.
90 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Księżniczka Łabędzi: Skarb Czarnoksiężnika / The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Kingdom

Para królewska, Odetta i Derek tym razem zmierzy się z kolejnym wcieleniem zła - kobietą o imieniu Zelda. Jej celem jest zdobycie skarbu Zakazanych Sztuk, który daje całkowitą władzę. W tym celu porywa Odettę jako okup. Derek i jego przyjaciele wyruszają na ratunek
137 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kopciuszek II: Spełnione marzenia / Cinderella II: Dreams Come True

2002 | Animacja , Baśń
Kontynuacja opowieści o Kopciuszku, kiedy to miałą już żyć długi i szczęśliwie. Składa się z 3 opowieści. Jedna mówi o tym jak Kopciuszek nie mógł znaleźć się w roli księżniczki, druga o tym jak Jaq chciał być człowiekiem, a trzecia o miłostkach sióstr Kopciuszka.
132 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Czarcie pióro / Čertí brko

2018 | Baśń
Czarodziejskie pióro diabła prowadzi ścisły rejestr grzechów. Kiedy ten cenny artefakt zostaje skradziony, demon musi znaleźć sposób, aby przywrócić porządek na świecie.
115 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Śpiąca królewna / Sleeping Beauty

1959 | Animacja , Baśń , Musical
W wielkim królestwie królewskiej parze narodziła się córeczka, której nadali imię Aurora. Radości rodziców nie było końca. Podczas balu z powodu narodzin, została wygnana zła wiedźma, która także chciała zobaczyć przyszłą królową. Upokorzona, rzuca na Aurorę klątwę - w dniu 16 urodzin ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Król i królowa nakazali spalić wszystkie wrzeciona w królestwie. Mija 16 lat. Trzy dobre wróżki chroniły Aurorę przed złą wiedźmą, ale ta ją znalazła i nakłoniła do użycia wrzeciona. Razem z całym królestwem księżniczka zapadła w głęboki sen. Przepowiednia głosi, że tylko młody książe Filip, pocałując Aurorę, złamie klątwę. Niestety, wiedźma zamyka go w lochu. Jedyną pomocą Filipa i królestwa są trzy dobre wróżki które chroniły Aurorę.
215 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Anioł Pański 2 / Anděl Páně 2

2016 | Baśń , Familijny , Komedia
Zabawna komedia kostiumowa nawiązująca do „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Jedną z głównych ról zagrał Ivan Trojan, znany m.in. z filmów „Samotni” Davida Ondříčka i „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki. Bohaterami są fajtłapowaty anioł Petronel i dobroduszny diabeł Uriasz. Obaj otrzymali zadanie odszukania zagubionego jabłka z Drzewa Poznania. Na Ziemi przeżyją niezwykłe przygody.
330 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Świtezianka

"Świtezianka", krótkometrażowa adaptacja ballady Adama Mickiewicza, to film utrzymany w konwencji thrillera romantycznego, w którym współczesny świat przeplata się ze światem XIX-wiecznych podań ludowych. Głównym bohaterem jest 16-letni Michał, w którym rodzi się pierwsze uczucie do pięknej, lecz tajemniczej dziewczyny. Podążając za nią odkrywa równoległą, magiczną rzeczywistość i zamieszkującą tam nimfę. Czy zdoła uwolnić się od jej zwodniczego uroku i zachować wierność? Jest to pierwsza filmowa próba zmierzenia się z balladami Mickiewicza.
296 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pinokio / Le avventure di Pinocchio

1972 | Baśń , Familijny
Adaptacja arcydzieła włoskiego pisarza Carlo Collodiego. Baśń „Le avventure di Pinocchio” („Przygody Pinokia”) oczarowała czytelników w latach osiemdziesiątych XIX wieku. „Pewnego razu stary stolarz Dżepetto, który był bardzo samotny, wystrugał z drewna śliczną kukiełkę i dał jej na imię Pinokio. A gdy nadeszła noc, pojawiła się Błękitna Wróżka i ożywiła drewnianego chłopca...” – tak zaczyna się jedna z najpiękniejszych baśni świata. Historia Dżepetta i Pinokia zafascynowała filmowców. Np. w 1936 r. powstał pierwszy włoski serial animowany. Adaptacja baśni z 1972 r. należy do najsłynniejszych i najbardziej cenionych przez kinomanów. Za reżyserię odpowiadał Luigi Comencini, mistrz klasycznej komedii włoskiej. W zrealizowanym z rozmachem filmie o przygodach Pinokia kłamczuszka, który uczy się, jak być dobrym chłopcem, wystąpiła plejada włoskich gwiazd. Wróżkę zagrała uwielbiana przez widzów Gina Lollobrigida.
241 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Piękna i Bestia / Beauty and the Beast

Dawno temu w małym miasteczku żyła sobie piękna dziewczyna o imieniu Bella. Zaczytana w książkach nie zwracała zbytniej uwagi na otaczających ją zalotników. Tymczasem, w mrocznym lesie nieopodal miasteczka, stało zapomniane zamczysko, w którym niegdyś żył przystojny, choć okrutny książę. Za jego egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia, na zamek i wszystkich mieszkańców rzucono zaklęcie. Książę zamienił się w odrażającą, rogatą bestię, a służba zamkowa w przedmioty. Aby przywrócić sobie i służącym ludzką postać, Bestia musi do dnia swych dwudziestych pierwszych urodzin obdarzyć kogoś miłością, oczywiście odwzajemnioną. Upływający czas odmierzają mu opadające płatki zaczarowanej róży. Czy Bestii uda się odwrócić działanie czaru?
727 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Opowieść z tysiąca i jednej nocy. Aladyn i Szeherezada / Le Mille e una notte: Aladino e Sherazade. Cz.2

2012 | Baśń , Przygodowy , Romans
Szeherazadzie udało się wprawdzie za sprawą swojej opowieści przesunąć egzekucję w czasie, jednakże Aladyn nadal naciska, by zgładzić ją zaraz, gdy tylko skończy opowieść. Nie przypuszczając, że Szeherazada opowiada mu swoją własną historię, słucha baśni o szewcu, który wpadł w sidła czarodziejki i o jego ukochanej księżniczce, która usiłuje uciec przed bandą rozbójników.
222 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Księżniczka Maleen / Prinzessin Maleen

2015 | Baśń
Księżniczka Marlene (Cleo von Adelsheim) zakochuje się z wzajemnością w hrabi Konradzie (Peter Foyse). Jej ojciec (Günther Maria Halmer) uważa, że młody hrabia nie jest godny jego córki i nie chce się zgodzić z wyborem dziewczyny. Gdy Marlene sprzeciwia się planom ojca, zostaje zamknięta w wysokiej wieży. Król uważa, że czas spędzony w odosobnieniu zmieni uczucia księżniczki.
148 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Piękna i bestia / Beauty and the Beast

2009 | Baśń , Kostiumowy
Belle (Estella Warren) zakochuje się w pół-człowieku,  pół-bestii. Kiedy w pobliskiej wiosce dochodzi do morderstwa, to całą winą obarczona zostaje Bestia. Bella nie wierzy w to, że jej ukochany byłby zdolny do takiej zbrodni, postanawia wraz z nim odszukać prawdziwego mordercę.
1322 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Król sokołów / Sokoliar Tomáš

Baśń kostiumowa. 12-letni Tomasz mieszka w lesie i potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. Wielkim marzeniem pana pobliskiego zamku jest posiadanie niezwykłego sokoła. Wielu chce go schwytać, aby w zamian zdobyć sławę i bogactwo. Nikt się nie domyśla, że szlachetnego ptaka może oswoić tylko mały Tomasz.
320 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niekończąca się opowieść / Die Unendliche Geschichte

Mały chłopiec po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć kłopoty w szkole, nie potrafi znaleźć wspólnego języka ze swoim ojcem. Pewnego dnia, uciekając przed prześladującymi go starszymi chłopcami, Bastian trafia do pewnej księgarni, skąd wykrada (właściwie to jedynie pożycza) tajemniczą książkę, dzięki której przeżyje najwspanialszą przygodę w swoim życiu. Nie jest to bowiem zwykła książka, ale pełna magii brama do innego świata. Dzięki niej Bastian przenosi się w krainę wyobraźni, której właśnie grozi zagłada... Mały chłopiec okaże się wkrótce jedyną osobą, która może uratować piękną księżniczkę...
307 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Niekończąca się opowieść II: Następny rozdział / The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990 | Baśń
Bastian (Jonathan Brandis) ponownie udaje się do Fantazji. Tym razem z Atreyu (Kenny Morrison) przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą czarodziejką Xayide (Clarissa Burt) oraz jeszcze raz stanąć przed obliczem Cesarzowej (Alexandra Johnes)...
1387 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pierścień księżnej Anny

1970 | Baśń , Przygodowy
W małej miejscowości, u stóp zamku krzyżackiego, siedemnastoletni Franek, syn kierownika szkoły, oraz czternastoletni Andrzej i pięcioletni Jacek, którzy przyjechali tu do dziadków, rozczytują się w Krzyżakach Sienkiewicza. Obserwują również prace archeologiczne prowadzone w okolicy zamku. Kiedy chłopcy wybrali się pojazdem własnej konstrukcji spenetrować ruiny, wpadają nagle do lochów. Wychodzą na dziedziniec zamku krzyżackiego 28 lipca 1406 roku. Uwięzieni przez Krzyżaków, uciekają, posługując się sprzętem z XX wieku. Trafiają na dwór księcia Janusza Mazowieckiego w Ciechanowie. Krzyżacy usiłują odbić zbiegów; w walce uczestniczą chłopcy, którzy z powrotem dostają się do krzyżackiej niewoli. Rycerz Powała z Tczewa stacza walkę z Krzyżakiem Janem z Lotaryngii. Zwycięstwo Polaka jest warunkiem zwolnienia chłopców. Powała zwycięża, ale komtur poleca podać Polakom zatrute wino. Chłopcy biegną, by ostrzec drużynę księcia przed podstępem. Krzyżacy ruszają w pościg. Uciekinierzy dostają się do lochów, którymi docierają do rozbitego pojazdu. Zmęczeni zasypiają. Odnajdują ich archeolodzy pracujący w pobliżu. Dowodem uczestnictwa w dziwnej przygodzie jest pierścień Jacka, otrzymany w darze od księżnej Anny.
306 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pierścień i róża

1986 | Baśń , Musical
Na zamek władcy Paflagonii, króla Walorozo XXIV (Bernard Ładysz) ma przybyć książę Bulbo (Zbigniew Zamachowski), by prosić o rękę księżniczki Angeliki (Katarzyna Cygan). Wcześniej był z nią zaręczony książę Lulejko (Stefan Każuro), jednak dziewczyna wyrzuca otrzymany od niego pierścień, który z brzydkiego czyni piękne. Znajduje go stara Gburia-Furia (Wanda Dembek). Kiedy staje się piękna, zaczyna zalecać się do niej odtrącony przez Angelikę Lulejko. Szczęśliwa Gburia-Furia daje pierścień garderobianej Rózi (Katarzyna Figura) i nagle wszyscy dostrzegają jej urodę. Zwracają na nią uwagę przybyły na zamek, książę Bulbo oraz Lulejko, który uświadamia sobie, że ją kocha. W końcu Lulejko musi opuścić zamek, a potem wygnana zostaje także Rózia.
309 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Barbie jako Roszpunka / Barbie as Rapunzel

2002 | Animacja , Baśń
Dawno, dawno temu, w czasach gdy na świecie królowały smoki i magia, żyła prześliczna siedemnastoletnia dziewczyna o imieniu Roszpunka o najpiękniejszych, promiennych włosach, jakie można sobie wyobrazić. Ale Roszpunka nie była szczęśliwa. Została bowiem uwięziona przez złą i potężną czarownicę Gothel, która ukryła dziewczynę głęboko w lesie, otoczyła szklanym murem, a na straży postawiła olbrzymiego smoka - Hugo. Jednakże za sprawą niezwykłej przewrotności losu i dzięki odkryciu czarodziejskiego pędzelka, Roszpunka wyrusza w podróż prawdy, która ujawni niecną intrygę, przyniesie pokój w dwóch zwaśnionych królestwach oraz zapewni jej miłość przystojnego Księcia Stefana. A wszystko to dzięki pomocy Penelopy - najmniejszego, nieśmiałego smoka. Barbie jako Roszpunka udowodnia wszystkim dziewczynkom, że miłość i żywa wyobraźnia potrafią zmienić świat...
499 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.