Filmy z gatunku "Biograficzny" (876)

Projekt Larson / The Catcher Was a Spy

Historia Moe Berga, absolwenta Princeton University, członka Ligi Bluszczowej, który mówił w kilkunastu językach i przez 15 sezonów grał w MLB, amerykańskiej lidze baseballu. W tym samym czasie był także szpiegiem Biura Służb Strategicznych. Film skupi się na najważniejszej misji Berga, polegającej na infiltracji kręgu Wernera Heisenberga, naukowca prowadzącego nazistowski program atomowy.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

GIMS: On the Record

Dokument przybliża postać ukochanego gwiazdora Francji - Maître Gimsa. Rapper przygotowuje się do występu na Stade de France w 2019 roku.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ride on Time

Poznaj wspaniały świat najpopularniejszych japońskich boysbandów reprezentowanych przez słynną agencję znaną pod nazwą Johnny's.
4 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara / Loving Pablo

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Grace Kelly - portret intymny / Grace Kelly au fond du coeur

Grace Kelly to jedna z ikonicznych kobiet XX w. Jako aktorka, uhonorowana Oscarem, a potem żona księcia Rainera, zawsze stała w blasku fleszy. Jej życie jest więc dobrze udokumentowane. Ta produkcja różni się jednak od innych, bo oddaje głos rodzinie Grace Kelly i przedstawia niepublikowane dotąd nagrania z archiwów dynastii Grimaldich. Przed nami księżna Monaco taka, jaką znali ją najbliżsi.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Klasyczne albumy rocka - Nirvana - „Nevermind” / Classic Albums: Nirvana - Nevermind

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku rock alternatywny był gatunkiem marginesowym. Wszystko zmieniło się w 1991 roku, gdy grupa muzyczna z Seattle o nazwie Nirvana wydała swój drugi album, zatytułowany "Nevermind". Krążek zyskał tak wielką popularność, że spowodował włączenie się rocka alternatywnego - a raczej jego odmiany nazwanej grunge - do głównego nurtu muzyki. Dokument z serii "Classic Albums" próbuje wyjaśnić to zjawisko poprzez analizę procesu tworzenia albumu. Zawiera wywiady z żyjącymi członkami zespołu - Kristem Novoselicem i Davidem Grohlem i innymi osobami odpowiedzialnymi za stworzenie "Nevermind". Wszyscy oni wspominają ponadto życie i twórczość nieżyjącego frontmana grupy, Kurta Cobaina.
3 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

PreviousNext Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of ThoseThings” to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.
4 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

The Diana Conspiracy: What Happened in Paris?

Film dokumentalny przedstawiający teorię spiskową, która ma kryć się za śmiercią Księżnej Diany w Paryżu w 1997 roku.
3 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Hitler kontra Picasso i reszta / Hitler contro Picasso e gli altri

Opowieść o tym, jak naziści walczyli z współczesną sztuką. W 1937 roku uznali ją za zdegenerowaną, ale pracowicie konfiskowali i zbierali dzieła znanych artystów w swoich prywatnych kolekcjach.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Upadek / Der Untergang

Film pokazuje ostatnie 12 dni życia Hitlera i jest adaptacją wspomnień osobistej sekretarki fuhrera. Obraz z psychologiczną dokładnością pokazuje jego nerwice i absurd ostatnich dni wojny, kiedy pod presją nadchodzącej klęski i w huku radzieckich bomb rozgrywają się kolejne ludzkie tragedie (zarówno wśród pracowników kwatery głównej III Rzeszy, żołnierzy, jak i zwykłych cywilów, mieszkańców Berlina).
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Nie zapomnij mnie / Vergiss mein nicht / Forget Me Not

David Sieveking, znany polskim widzom z filmu "David chce odlecieć", w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje tym razem swoją matkę, która – jak miliony ludzi w Europie – zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie, w którym żyje. Ale, jak twierdzi reżyser, choć traci pamięć, nie traci poczucia humoru. Rodzice Davida byli w latach 60. XX wieku aktywnymi członkami ruchów studenckich i żyli w tzw. "otwartym związku". Teraz ich miłość zostaje poddana testowi. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do przepracowania stosunków, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień, a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań. Nie jest to łatwe zadanie, ale paradoksalnie zbliża ono członków rodziny i pozwala im odkryć się na nowo.
3 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zieja

2020 | Biograficzny , Dramat
Lata 70-te. Major SB chce "kupić" naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego - od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Samotna wędrówka bez paszportu do Rzymu w latach 30-tych, była myśleniem o Unii Europejskiej. Udzielenie katolickiego pogrzebu samobójczyni (w latach 20-tych ubiegłego wieku), to sprzeciw wobec kościelnych reguł. Głoszenie hasła "nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów" w czasie II wojny światowej było sprzeciwem wobec mitów patriotycznych i zapowiadało modne później postawy pacyfistyczne. Zieja stawiał na szali swoje życie i wolność, w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film "Zieja" wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Polański, mistrz kinowej precyzji / Polanski Le Travail À L'oeuvre

Roman Polański obchodzi w sierpniu 2020 r. osiemdziesiąte piąte urodziny. Wciąż pozostaje w wysokiej formie filmowej, co potwierdził ostatnią produkcją – „Oficerem i szpiegiem”. Dokument Frédérica Zamochnikoffa nie odnosi się do prywatnego życia reżysera, lecz skupia na jego artystycznych dokonaniach z ostatnich trzech dekad, począwszy od filmu „Frantic”.
7 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

John grał dla kosmitów / John Was Trying to Contact Aliens

Mieszkający na wsi maniak elektroniki nadaje sygnał radiowy w niebo i czeka na odzew obcych. Ku jego zaskoczeniu, zamiast tego udaje mu się nawiązać kontakt na Ziemi.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pałac idealny / L'incroyable histoire du facteur Cheval / The Ideal Palace

2018 | Biograficzny , Dramat
Końcówka XIX wieku. Joseph Ferdinand Cheval (Jacques Gamblin) jest prostym listonoszem, który każdego dnia podróżuje z wioski do wioski. Pewnego dnia spotyka kobietę swojego życia – Philomena (Laetitia Casta), z którą zakłada rodzinę. Ze związku rodzi się upragniona córka Alice (Zelie Rixhon). Mężczyzna kocha dziewczynkę ponad wszystko na świecie. Dla niej też postanawia dokonać niemożliwego – zbudować samodzielnie idealny pałac. Cheval dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu i przez ponad trzy dekady konsekwentnie realizuje swój projekt.
8 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ballada o Esequielu Hernándezie / The Ballad of Esequiel Hernández

Tommy Lee Jones opowiada historię Esequiela Hernandeza, młodego Amerykanina zamordowanego przez amerykańską piechotę morską na granicy Teksasu i Meksyku.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Cena pragnień / The Price of Desire

2015 | Biograficzny , Dramat
Historia charyzmatycznej architektki i projektantki wnętrz Eileen Gray (Orla Brady), której dzieła uchodzą za ikony modernizmu.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

Od wczesnych lat w świecie narkotyków, rozboju z bronią i trudnej odsiadki w więzieniu, po czerwone dywany hollywoodzkich superprodukcji i pomoc uzależnionym. Danny przedstawia relację z pierwszej ręki z najbardziej niesamowitej przemiany w historii filmu. Od 71 lat gra główną rolę w osobistej przeprawie, która przyćmiewa każdą hollywoodzką fikcję. „Inmate #1: The Rise of Danny Trejo" jest szokującą historią o zdolności człowieka do pokonania własnych demonów i znalezienia odkupienia w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach.
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Linfa

Kreatywność, wolność i opór: poznaj kobiecą scenę undergroundową we wschodnich dzielnicach Rzymu.
8 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Suzi Q

Artystka znana jako Suzie Quatro urodziła się w 1950 r., w Detroit. Jako nastolatka założyła z siostrami zespół rockowy. W latach 60. na tej scenie dominowali mężczyźni. Suzie przełamała ich monopol, świetnie grając na basie. W 1971 wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie jej kariera nabrała rozpędu. W filmie o Suzie mówią m.in.: Alice Cooper, Debbie Harry i Joan Jett, a w tle słychać jej przeboje.
10 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Gunjan Saxena: Dziewczyna z Kargil / Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020 | Biograficzny , Dramat
Porucznik lotnictwa Gunjan Saxena zapisuje karty historii, przebywając drogę od początkującej lotniczki do pierwszej indyjskiej pilotki wojennej.
8 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Naim Süleymanoğlu: Kieszonkowy Herkules / Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Od uchodźstwa do Olimpiady — skazywany na przegraną sztangista Naim Süleymanoğlu, pokonuje przeciwności losu i podnosi morale swoich pobratymców.
9 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nasha Natasha

Nagrania z koncertów i zza kulis z trasy Natalii Oreiro po Rosji, gdzie ta urugwajska artystka traktowana jest jak gwiazda największego formatu.
10 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Anelka: Piłkarz niezrozumiany / Anelka: L'incompris / Anelka: Misunderstood

Zły chłopiec czy geniusz piłkarski? Film dokumentalny przedstawia kontrowersyjne dziedzictwo sławnego francuskiego piłkarza Nicolasa Anelki.
11 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.