Filmy z gatunku "Biograficzny" (898)

Układ idealny / Georgetown

Przystojny Ulrich Mott (Christoph Waltz) wkrada się w łaski znacznie starszej od siebie emerytowanej dziennikarki politycznej Elsy Brecht (Vanessa Redgrave). Dzięki małżeństwu z mającą liczne koneksje w kręgach władzy kobietą Mott zaczyna robić zawrotną karierę w polityce i armii. Ma nienaganne wyczucie, komu schlebiać i jak zjednywać ludzi do swoich pomysłów. Jedyną osobą odporną na jego uroki jest córka Elsy, Amanda (Annette Bening). Pewnego dnia Elsa zostaje znaleziona martwa. Amanda podejrzewa, że to właśnie Mott stoi za nagłą śmiercią matki.
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dziki Bill / Wild Bill

Historia krótkiego, lecz burzliwego i pełnego przygód życia Billa Hickoka (Jeff Bridges), legendarnego awanturnika, uważanego za jedną z najbarwniejszych postaci Dzikiego Zachodu. Dziki Bill był zwiadowcą armii Północy w czasie wojny secesyjnej, przewodnikiem pionierskich karawan, konwojentem dyliżansów pocztowych. Przez wiele lat pełnił funkcję szeryfa w kilku niespokojnych miastach w Dakocie. Z natury był samotnikiem. Umarł w wieku 39 lat, zastrzelony przez bandytę.
2 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miś / Oso

Imperium luksusu i biżuterii ze swoją własną ikoną - MIŚ - tak samo kochany i nienawidzony, zmienił rodzinę jubilerów z Manresy w globalne przedsiębiorstwo. Historia ciężkiej pracy i sukcesu. Saga, która zmieniła świat modnej biżuterii. Z wywiadami z najbardziej znanymi osobistościami ze świata sztuki, mody i designu. Film, który odkrywa prawdziwy wszechświat TOUS.
4 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Famo$o / Famoso

Film muzyczny z niepublikowanymi obrazami z życia najsłynniejszego włoskiego trapera Sfery Ebbasty (w 2017 featuring z Quebonafide). Pomiędzy koncertami, sesjami studyjnymi i stylem życia śledzi całą swoją karierę artystyczną od początków z producentem Charliem Charlesem do międzynarodowego sukcesu.
3 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pozostając w cieniu / Theory of Obscurity: A Film About the Residents

Film dokumentalny o amerykańskiej grupie The Residents. Zespół w ciągu czternastoletniej kariery wydał ponad 60 płyt i zagrał tysiące koncertów, ale nigdy nie ujawnił tożsamości jego członków. Dokument przedstawia jubileuszową trasę koncertową oraz ujawnia, kim naprawdę są artyści.
4 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Stephen King: Zło konieczne / Stephen King: A Necessary Evil / Stephen King: Le mal nécessaire

Król współczesnej literatury grozy jest jeden i nazywa się Stephen King. Dokument przypomina najbardziej znane utwory amerykańskiego pisarza, a także najgłośniejsze adaptacje filmowe jego powieści. Prozę Kinga przenosili na ekran m.in. Stanley Kubrick, Brian De Plama oraz David Cronenberg.
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Basquiat - Taniec ze śmiercią / Basquiat

1996 | Biograficzny , Dramat
Historia czarnoskórego malarza, który zdobył sławę jako dziewiętnastolatek i zmarł w wieku 27 lat. Film przedstawia kolejne etapy jego kariery, przyjaźnie w nowojorskim świecie artystycznym oraz wyjaśnia przyczyny przedwczesnej śmierci.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Guillermo Vilas: Sprawiedliwy wynik / Vilas: Serás lo que debas ser o no serás nada

Argentyński dziennikarz chce udowodnić, że jego rodakowi, tenisiście Guillermo Vilasowi, niesłusznie odmówiono w latach 70. pierwszego miejsca w światowym rankingu.
9 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pieśń o Bernadette / The Song of Bernadette

1943 | Biograficzny , Dramat
Lourdes, 1858 rok. 14-letnia Bernadetta, córka miejscowego chłopa, doznaje objawienia Dziewicy Maryi w grocie Massabielle. Matka Boska prosi dziewczynę, aby uczyniła grotę miejscem pielgrzymek. O swoich wizjach Bernadetta opowiada w kościele, jednak zarówno ksiądz jak i mieszkańcy miasteczka podchodzą do jej opowieści z nieufnością, podejrzewając ją o szaleństwo. Bernadetta, razem z ludźmi, którzy jej wierzą i wspierają, postanawia udać się do Watykanu, aby prosić o uznanie Lourdes miejscem świętym. Dostojnicy papiescy wszczynają w tej sprawie śledztwo.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Gonzo: Życie i twórczość doktora Huntera S. Thompsona / Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Biografia Huntera S. Thompsona, twórcy oryginalnego, dziennikarskiego stylu Gonzo. Zawarte w filmie niepokazywane dotąd materiały przedstawiają doktora z zupełnie innej perspektywy.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Niesieni muzyką / Postiženi muzikou Two Roads

"Niesieni muzyką" to historia zespołu muzycznego, który od przeszło 20 lat koncertuje na całym świecie. Grupa "The Tap" została założona przez uczestników warsztatów muzycznych Instytutu im. Jedlicka, ośrodka edukacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych, który działa na zasadzie non-profit. Lider zespołu Šimon Ornest pomaga muzykom osiągnąć w pełni zasłużony sukces i uznanie, a podczas inspirujących występów zespołu walczy ze stygmatyzacją i uprzedzeniami wobec osób niepełnosprawnych. W dokumencie "Niesieni muzyką" kamera towarzyszy muzykom w ich codziennym życiu i na próbach koncertu, podczas którego chcą wykonać premierowo swoją nową, ambitną piosenkę. Obserwuje też ich prywatne relacje i randkowe doświadczenia.
9 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mank

2020 | Biograficzny , Dramat
Hollywood z lat 30. zostaje ocenione oczami zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika – Hermana J. Mankiewicza, który ściga się, by skończyć scenariusz "Obywatela Kane’a" dla Orsona Wellesa.
7 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rebeliant / Free State of Jones

2016 | Biograficzny , Dramat
Wojna secesyjna. Newton Knight służy w Armii Konfederacji, jednak jego poglądy na temat niewolnictwa zdecydowanie odbiegają od zapatrywań zwierzchników. Postanawia więc zrzucić mundur i powrócić na rodzinną farmę. Gdy i tam dociera wojenna zawierucha, decyduje się chwycić za broń i wystąpić w obronie dyskryminowanych. Stając na czele powstania pragnie stworzyć w hrabstwie Jones niepodległy stan, w którym wszyscy byliby sobie równi.
11 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Będę Cię kochał aż do śmierci

Agnieszka Kotlarska była pierwszą Polką, która zdobyła tytuł Miss International. Muza projektanta Ralpha Laurena. Miss Polski 1991. Brała udział w wielu prestiżowych kampaniach reklamowych dla Calvina Kleina czy Estée Lauder. Jej kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie. Wszystko skończyło się w 1996 roku, kiedy została brutalnie zamordowana przez swojego wielbiciela. Dokument "Będę Cię kochał, aż do śmierci" opowiada jedno z najbardziej poruszających wydarzeń w historii polskiego świata modelingu.
8 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dorośli w pokoju / Adults in the Room

2019 | Biograficzny , Dramat
Rok 2015. Gospodarka Grecji pogrąża się w kryzysie, a kraj jest na skraju bankructwa. Nowy rząd buntuje się przeciwko żelaznym rządom UE. Do akcji wchodzi charyzmatyczny minister kraju Yanis Varoufakis (Christos Loulis), który ze wszystkich sił stara się wynegocjować dla swojego kraju jak najlepsze porozumienie. 
9 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cruella

Historia, której twórcą jest Craig Gillespie ,rozgrywa się na początku lat 80. w Londynie i ma klimat punk rocka. Młoda Cruella (Emma Stone) próbuje wiązać koniec z końcem, jako pracownica domu handlowego. W końcu na jej drodze pojawia się Baronessa (Emma Thompson). Cruella chce odzyskać rodzinną pamiątkę i zmienia się we wściekłego mordercę szczeniąt, z czego jest już znana widzom.
7 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Mistrz

2020 | Biograficzny , Dramat
Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego (Piotr Głowacki), który który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Shawn Mendes: In Wonder

Film o Shawnie Mendesie pokazano po raz pierwszy we wrześniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Reżyserem dokumentu został Grant Singer - znany z tworzenia teledysków, a jednym z producentów jest sam Shawn Mendes. W dokumencie zobaczymy przede wszystkim pracę Shawna Mendesa przy jego ostatniej trasie koncertowej po Północnej i Południowej Ameryce, Europie, Azji i Australii.
8 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Blackpink: Light Up the Sky

Wyprodukowany przez RadicalMedia film w reżyserii Caroline Suh, która ma na swoim koncie również serial dokumentalny Netflix "Cztery składniki", zawiera wywiady na wyłączność i niepublikowane wcześniej nagrania z udziałem członkiń zespołu Blackpink - Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy - oraz opowiada niesamowitą historię ich sukcesu, od wyboistych początków po ogólnoświatową sławę. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak wygląda proces nagrywania kolejnego albumu grupy, poznać blaski i cienie życia idolek K-pop i przekonać się o niesamowitych talentach wszystkich członkiń zespołu, które razem składają się na wyjątkowy kod DNA grupy Blackpink. Kulminacyjnym momentem filmu jest występ na festiwalu Coachella w 2019 roku - Blackpink był pierwszym dziewczęcym zespołem K-pop, który pojawił się na scenie w czasie tego wydarzenia.
9 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy / Messenger of the Truth

Film dokumentalny opowiadający o życiu Jerzego Popiełuszki — kapelana Solidarności, który inspirował Polaków do podjęcia walki z komunistycznym reżimem.
8 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cunningham. Choreograf współczesności / Cunningham

Obserwujemy rozwój artystyczny Cunninghama: od trudnych początków w Nowym Jorku w latach 40. XX wieku, poprzez współpracę z kompozytorem Johnem Cage’em i trasy koncertowe z jego udziałem, aż po szczyt jego kariery jako choreografa.
8 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bigflo & Oli: Rapowy fenomen / Bigflo & Oli: Hip Hop Frenzy / Bigflo & Oli: Presque Trop

Kameralny dokument muzyczny, który pozwala z bliska przyjrzeć się pracy i życiu duetu Bigflo & Oli — francuskiego hip-hopowego rodzeństwa, które wyrusza w wielką trasę.
8 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dawka szczęścia / A Dose of Happiness

W latach 90. XX wieku narkotyki stały się w Bułgarii szeroko dostępne. Dziennikarka Vesela Toteva (Valentina Karoleva) idzie przez życie szukając swojego szczęścia. Niestety często się jej to nie udaje. Historia miłosna wywraca jej życie do góry nogami i jednocześnie je niszczy. Rodzina zawsze jest jednak dla niej podporą i pomaga jej w trudnych momentach.Dramat biograficzny opowiadający o barwnym życiu bułgarskiej dziennikarki Veseli Totevej. W jej rolę wciela się jej własna córka Valentina Karoleva (Zdrajca w naszym typie). Scenariusz obrazu został oparty na powieści “Fall and Salvation: The Confession of a drug addict” autorstwa dziennikarki, która zmarła niespodziewanie 4 marca 2019 roku. W pozostałych rolach występują Dimitar Nikolov (Away from the shore), Aleksandar Aleksiev (Jack Ryan: Teoria chaosu), Assen Blatechki (Hitman) oraz Lydia Indjova (Problemski Hotel), a reżyserii podjęła się Yana Titova (serial Stolen Life).
10 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mroczne wody / Dark Waters

2019 | Biograficzny , Dramat
Mecenas Robert Bilott (Mark Ruffalo) pracuje w kancelarii obsługującej wiodące amerykańskie korporacje. Kiedyś odwiedza swoje rodzinne strony, lokalni farmerzy zwracają się do niego z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za pomór krów. Badając ich sprawę Bilott odkrywa mroczny sekret, który łączy rosnącą liczbę niewyjaśnionych zgonów z jednym z największych koncernów chemicznych na świecie. W procesie, który zamierza wytoczyć, stawia na szali swoją karierę, rodzinę, a nawet życie – byle tylko ujawnić przerażającą prawdę.
13 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.