Filmy z gatunku "Dramat" (5918)

Człowiek, który śpi / Un Homme qui dort

Adaptacja książki Georgesa Pereca opowiada o 25-letnim mężczyźnie, który rezygnuje z aktywnego życia, zrywa wszelkie więzi społeczne, zanurzając się w samotności. Bohater doskonali apatię i obojętność swojej codzienności, żyjąc bez potrzeby radości i smutku, bez wspomnień przeszłości i planów przyszłości. Film pozbawiony dialogów, jest narracyjną analizą psychologiczno-filozoficzną stanu człowieka wyalienowanego, "bezimiennego pana świata, nad którym historia nie ma władzy".
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Czekając na Anyę / Waiting for Anya

2019 | Dramat , Wojenny
Czy dochować cudzej tajemnicy, ryzykując życie? Przed takim dylematem stanął młody pirenejski pasterz Jo, gdy poznał Benjamina i jego sekret. Benjamin, uciekając z Paryża przed prześladowaniami Żydów, został rozdzielony z córką. Teraz, czekając na pograniczu na Anyę, potajemnie przemyca żydowskie dzieci za hiszpańską granicę. Gdy do wsi przybywają niemieccy żołnierze, Jo zaprzyjaźnia się z jednym z nich, nie zdając sobie sprawy, jak ryzykowna jest to znajomość. Czy w obliczu zagrożenia dokona właściwego wyboru? Niezwykła historia o odwadze i człowieczeństwie w znakomitej obsadzie!
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Erotica 2022

2020 | Dramat
W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.
1 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pamiętnik dla mojego syna / El Cuaderno de Tomy

2020 | Dramat
Gdy María "Marie" Vázquez dowiaduje się, że cierpi na śmiertelną chorobę, postanawia stawić czoła losowi w jedyny znany sobie sposób - używa bliskich sobie emocji i sarkastycznego humoru. Poświęca mnóstwo czasu na pisanie książki dla swojego czteroletniego syna, Tomy'ego, licząc na to, że dzięki temu obraz matki zostanie z nim na zawsze. María opisuje swoje doświadczenia w mediach społecznościowych, a jej niezwykły styl i pasjonująca historia jej życia sprawiają, że zyskuje wielką popularność. W ostatnich dniach, stanowiących pełną sprzecznych uczuć celebrację życia, jest przy niej ukochany mąż Federico i najbliżsi przyjaciele.
2 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nimfomanka - Część I - wersja reżyserska / Nymphomaniac

2013 | Dramat , Erotyczny
W zimowy wieczór stary kawaler Seligman znajduje na wpół przytomną, pobitą Joe.  Przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania, ogląda jej rany i próbuje zrozumieć co takiego mogło się wydarzyć, że ta kobieta jest teraz w tak złym stanie.  Mężczyzna uważnie wysłuchuje historii, jakie Joe zaczyna mu opowiadać. Historii obfitujących w wiele fascynujących momentów z jej życia, bogatych w dziwne, intrygujące zdarzenia. Film ten jest lekką, poetycką opowieścią o podróżach erotycznych kobiety - Joe (w tej roli Charlotte Gainsbourg).
4 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nimfomanka - Część II - wersja reżyserska / Nymphomaniac: Vol. II / The Nymphomaniac Part 2

2013 | Dramat , Erotyczny
Półprzytomna nimfomanka Joe zostaje uratowana przez Seligma. Niebawem kobieta zaczyna opowiadać mu historię swojego byłego związku z Jerôme'em.
3 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sierpień / Agosto

2019 | Dramat
Carlos mierzy się z trudami dorastania. Zaczynają się wakacje - pierwsza miłość, młodzieńczy bunt i poczucie straty. Chłopak zabija nudę chodząc z przyjaciółmi po mieście i zaglądając w jego zakamarki, które kryją wiele tajemnic. Młodzieńcze zagubienie potęguje wszechobecny niepokój, który wśród lokalnej społeczności wywołują rządy Fidela Castro. Na oczach chłopaka miasto pustoszeje - na poszukiwanie lepszego jutra i ziemi obiecanej wyruszają również jego najbliżsi.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pod znakiem Wenus / Il Segno di Venere

1955 | Dramat , Komedia
Singielka, której atrakcyjna kuzynka nie może opędzić się od adoratorów, postanawia wziąć los w swoje ręce i — zgodnie z przepowiednią wróżki — odnaleźć miłość.
4 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dziewięć kobiet / Nine Lives

2005 | Dramat
9 historii opisujących 9 kobiet. Każda to migawka, moment, dzięki któremu widownia musi ocenić całokształt ich życia. Sandra jest w więzieniu i chce nawiązać kontakt z odwiedzającą ją córką. Diana stawia czoła dawnemu związkowi, długo po tym, jak zaczęła żyć własnym życiem. Holly wydaje się nie móc posunąć do przodu, dopóki jej ojczym nie przyzna się do wyrządzenia jej krzywdy. Sonia jest przytłoczona wyjawieniem sekretu o przyjaciołach przez swego chłopaka. Nastolatka Samantha pełni rolę rozjemcy rodziców. Lorna próbuje pocieszyć eksmęża po samobójczej śmierci jego żony, dowiadując się, iż ona sama miała na to wpływ. Ruth ucieka od małżeństwa podczas wypadów do motelu. Camille targana jest wspomnieniami jej niezawodnego ciała. Maggie pozwala, aby jej własne życie zostało zaćmione przez jej córkę Marię.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jakby coś, kocham was / If Anything Happens I Love You

W tym przepięknie ilustrowanym krótkometrażowym filmie animowanym, którego reżyserami i scenarzystami są Will McCormack i Michael Govier, dwoje pogrążonych w żalu rodziców próbuje uporać się z bólem i emocjonalną pustką po stracie dziecka.
2 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Gra pozorów / Teesklejad

2016 | Dramat
Aby naprawić swój związek, Anna i Juhan wyjeżdżają do szklanej willi nad morzem, wynajętej im przez świetnie sytuowanych znajomych. Na miejscu bohaterowie są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi. Szybko się okazuje, że obie pary mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Goście sądzą, że dom należy do Anny i Juhana, a oni nie wyprowadzają ich z błędu. Wchodzą w nowe role i rozpoczynają z obcymi grę prowadzącą do destrukcji...
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Come Away

Po śmierci najstarszego brata, Piotr i Alicja starają się uratować rodziców przed rozpaczą, dopóki nie zostają zmuszeni do wyboru między domem a wyobraźnią. Film nawiązuje do kultowych magicznych krain - Krainy Czarów i Nibylandii.
2 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zamek / Pilis

2020 | Dramat , Muzyczny
Monika (Barbora Bareikyte) jest trzynastolatką, która niedawno przeprowadziła się z matką pianistką (Gabija Jaraminaite) i babką (Jurate Onaityte) z Litwy do Dublina. Dziewczynka marzy o zostaniu sławną piosenkarką. W końcu udaje jej się zagrać z matką na pogrzebie, a po występie kobiety zostają zaproszone przez tajemniczego starszego impresario do zagrania na deskach popularnego „Zamku”. Matka Moniki jest jednak realistką i nie bacząc na marzenia córki decyduje się sprzedać keyboard. Nastolatka nie daje za wygraną i postanawia zawalczyć o swoją przyszłość. Ucieka się nawet do desperackich środków, aby zebrać pieniądze na wypożyczenie “swoich” klawiszy. Wciągający dramat o dojrzeniu i młodzieńczej pogoni za marzeniami. Reżyserką i scenarzystką obrazu jest Lina Luzyte (Together For Ever).
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Batman: Hush

Adaptacja przełomowej klasycznej opowieści DC. Film koncentruje się na mrocznym, nowym złoczyńcy znanym jako Hush, który zrobi wszystko, aby dopaść Batmana. Jego celem jest nie tylko zniszczenie kariery obrońcy miasta zwalczającego przestępców, ale także życie osobiste Bruce'a Wayne'a, które i tak już zostało skomplikowane przez związek z Seliną Kyle, znaną jako Kobieta-Kot.
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Bronco Billy

Tytułowy bohater prowadzi show, w którym występują piękne młode kobiety. Niestety, interes nie idzie mu najlepiej. Pewnego dnia Billy spotyka Antoinnette, która ma być lekarstwem na wszystkie niepowodzenia...
4 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Prawdziwa zbrodnia / True Crime

1999 | Dramat , Kryminał
Steve Everett (Clint Eastwood) jest 60-letnim dziennikarzem The Oakland Tribune. To nadmierny pociąg do alkoholu i... kobiet spowodował, że musiał opuścić Nowy Jork i pisać dla podrzędnej gazety. Redaktorem naczelnym dziennika jest jego przyjaciel Alan Mann (James Woods), a największym wrogiem Bob (Denis Leary), z którego żoną Steve ma romans. Gdy pewnego dnia w wypadku samochodowym ginie redakcyjna koleżanka Everetta, ten przejmuje jej materiał na temat skazanego na śmierć domniemanego zabójcy - Franka Beachuma (Isaiah Washington). Niespodziewanie dla samego siebie, Steve odkrywa, iż Beachum jest niewinny. Do wykonania wyroku pozostało 12 godzin...
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Za wszelką cenę / Million Dollar Baby

2004 | Dramat
Frankie Dunn (Clint Eastwood) w swoim życiu wytrenował wielu świetnych bokserów. Jego jedynym przyjacielem jest były bokser Scrap (Morgan Freeman). Pewnego dnia u Dunna zjawia się 30-letnia Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Maggie jest utalentowana, dokładnie wie, czego chce i zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Jedynie brak jej wiary w siebie. Frankie początkowo nie sprzyja dziewczynie, gdyż nigdy nie trenował kobiet, a na dodatek uważa, że w wieku 30 lat nie ma już mowy o zrobieniu kariery w boksie. Maggie jednak nie poddaje się, w czym wspiera ją Scrap. Wkrótce i Frankie zmieni zdanie na jej temat.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Biały myśliwy, czarne serce / White Hunter, Black Heart

1990 | Dramat , Przygodowy
Clint Eastwood wciela się w rolę reżysera filmowego, który kręci film w plenerach Afryki. Niestety jest on bardziej zainteresowany polowaniem i safari, niż kręceniem filmu. Jego zaślepienie i nieustępliwość w dążeniu do realizacji swoich idei zagraża nie tylko samemu filmowi, ale i ludziom pracującym nad nim.
4 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Komik / Yumorist

2019 | Dramat
Jest rok 1984. Boris Arkadjew, najpopularniejszy komik estradowy w Związku Radzieckim, powoli traci rozum przez zabójczą kombinację uwielbienia widzów i braku wolności twórczej. Nie zadowala go nawet status ulubionego komika aparatu bezpieczeństwa. Doprowadzony na skraj załamania nerwowego, Arkadjew zaczyna obmyślać ryzykowny plan.
4 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Czekając na barbarzyńców / Waiting for the Barbarians

2019 | Dramat
Życie starzejącego się dowódcy (Mark Rylance) wojskowej fortecy na obrzeżach bezimiennego Imperium płynie spokojnym, jednostajnym rytmem zakłócanym jedynie incydentami w postaci kradzieży bydła i innych drobnych waśni między mieszkańcami okolicznych wiosek. Sielską atmosferę burzy przybycie pułkownika Jolla (Johnny Depp). Wysłany ze stolicy oficer ma za zadanie zweryfikować informacje o zagrożeniu granicy ze strony zamieszkujących stepy barbarzyńców. Przesłuchujący pojmanych tubylców Joll uważa, iż cel uświęca środki. Brutalne metody śledczego wywołują wzburzenie dowódcy, który postanawia sprzeciwić się bezsensownej przemocy...
7 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Życie przed sobą / La vita davanti a sé

2020 | Dramat
W nadmorskiej włoskiej miejscowości ocalała z Holokaustu kobieta, Madame Rosa (w tej roli Sophia Loren), przyjmuje pod swój dach 12‑letniego Momo, który ją okradł. Ta dwójka samotników zaczyna się troszczyć o siebie nawzajem, a ostatecznie oboje tworzą niekonwencjonalną rodzinę.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Miłosna rozgrywka / Something to Talk About

Grace pochodzi z zamożnej rodziny. Ma przystojnego męża i utalentowaną córkę. Jej życie toczy się utartym szlakiem, choć Grace czuje się niedoceniona i niespełniona zawodowo. Kiedy więc przyłapuje swojego męża na romansie z inną kobietą postanawia całkowicie zmienić swoje życie.
5 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Najlepsze przed nami / Bu Zhi Bu Xiu

2020 | Dramat
Pekin, rok 2003. Han Dong podobnie jak wielu innych młodych ludzi porzuca stałą pracę w swojej rodzinnej miejscowości, aby realizować marzenia w wielkim mieście. Jeden z czołowych dziennikarzy z Jingcheng Daily w końcu przeczytał jego esej i jest pod wrażeniem jego stylu. Docenił, że potrafi świetnie pisać, ma talent, a do tego jest zdeterminowany i uparty. Ma idealne cechy dobrego dziennikarza. Han Dong otrzymuje staż w gazecie. Wkrótce młody dziennikarz wpada na trop handlu fałszywymi świadectwami zdrowia u nosicieli wirusowego zapalenia wątroby typu B. Jednym artykułem postanawia zmienić los 100 milionów ludzi.
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ludo

2020 | Dramat
Od wyjętej z ukrycia sekstaśmy po walizkę pieniędzy – cztery bardzo różne historie krzyżują się ze sobą, a wszystkim rządzi los, przypadek i ekscentryczny przestępca.
3 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.