Filmy z gatunku "Komedia obycz." (99)

Czy jest tu panna na wydaniu

Młody chłopak po powrocie z wojska pragnie prowadzić gospodarstwo rolne. Postanowił też znaleźć sobie żonę. Gdy okazuje się, że w jego wiosce nie ma odpowiedniej kandydatki wyrusza na poszukiwania w głąb kraju.
4 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ostatni dzwonek / Glory Daze

Pięciu przyjaciół z jednej z kalifornijskich uczelni artystycznych kończy studia. Jack (Ben Affleck) przeżył nieszcześliwą miłość, czarnoskóry Mickey jest sławnym rysownikiem komiksów, Dennis jest fotografikiem, Rob to przystojniak i uwodziciel, Slosh jest geniuszem komputerowym. Za kilka dni odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów. Potem ich drogi się rozejdą, każdy z nich rozpocznie nowe, dorosłe życie.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Poczujcie rytm / Feel the Beat

Po niepowodzeniu na Broadway'u, egocentryczna tancerka wraca do rodzinnego miasta i rozpoczyna treningi z grupą niesfornych tancerek przygotowujących się do zawodów.
160 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Oto właśnie my / Biz Böyleyiz / The way we are

Grupa przyjaciół z dzieciństwa, których drogi rozeszły się lata temu, spotyka się w Izmirze, żeby zająć się chorą kobietą, która pomagała w ich wychowaniu.
72 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jak zostać gwiazdą

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.
95 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Statyści

Chińczycy postanawiają zrealizować film w Polsce, ponieważ uważają Polaków za nację wyjątkowo smutną, a potrzebują do statystowania Europejczyków o ponurych twarzach. Wydarzenia na planie pozwalają jednak na zrewidowanie stereotypów, spojrzenie z dystansem na samych siebie i zbliżenie przedstawicieli tak różnych narodów.
159 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Opowieść wiosenna / Conte de printemps

Podczas nieobecności swego narzeczonego Jeanne - młoda nauczycielka filozofii, nie chce mieszkać sama. Postanawia wrócić do mieszkania, które wynajęła kuzynce. Przeprowadzka staje się początkiem samych kłopotów...Na urodzinowej imprezie przyjaciółki Jeanne poznaje Natashę, która zaprasza ją do swojego domu. Ojciec Natashy, Igor, wyprowadził się właśnie do swojej przyjaciółki Evy, której jego córka nie znosi. Okazuje się, że Natasha zrobi wszystko, by zainteresować ojca swoją nową koleżanką...
83 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Amatorski projekt / The Moguls

Głównymi bohaterami "The Moguls" są mieszkańcy małego miasteczka postanawiający nakręcić film porno. Bridges wciela się tu w postać mężczyzny cierpiącego na kryzys wieku średniego, który koordynuje realizację całego projektu.
172 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miss mokrego podkoszulka

Władysław jest wdowcem. Mierzi go degradacja otaczającego go świata, pełnego dwuznaczności moralnej. Sam nie zawsze postępował w życiu uczciwie, teraz chciałby to odpokutować. Przypadkowo ratuje młodą dziewczynę, która została napadnięta przez bandę wyrostków. Udziela jej schronienia. Ella, wdzięczna mężczyźnie, postanawia zostać u niego dłużej. Pragnie zerwać z dotychczasowym życiem. Władysław nie potrafi jej odmówić, choć wie, że zostanie napiętnowany i potępiony przez najbliższe otoczenie. Wielkanocna wizyta córki upewnia go, że miał rację.
278 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Cudownie ocalony

Mazury, lata 60. Mikołaj Biesaga, wdowiec i były żołnierz, chce postawić kapliczkę za to, że przeżył wojnę. Tymczasem do wsi przyjeżdża 20 więźniarek, które mają odbyć resocjalizację w miejscowym PGR. Mikołaj zakochuje się w jednej z nich, oszustce Loli Katafalk.
172 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Syn Rambow / Son of Rambow

Will Proudfoot (Bill Milner) szuka ucieczki od dusznej, rodzinnej atmosfery. Znajduje ją poznając Lee Cartera (Will Poulter), szkolnego nicponia. Uzbrojony w kamerę i płytę "Rambo: Pierwsza krew", Lee planuje stworzyć nowy rozdział w historii kinematografii filmując własną, pełną akcji opowieść. Razem, ta dwójka nowopoznanych przyjaciół przemienionych w filmowych twórców szybko odkrywa, że ich pomysłowa i pełna zbiegów okoliczności przygoda zaczęła żyć własnym życiem! 
166 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pełnia nad głowami

Spór o wiatrak toczący się między dwoma braćmi: Andrzejem, przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej, i Tadeuszem, księdzem w małym miasteczku. Bójka doprowadza do zniszczenia starego wiatraka. W stertach desek i belek pojawia się diabeł. Nikt nie wie co z nim zrobić. Nawet aresztowanie go przez komendanta MO nie rozwiązuje sprawy. Dopiero pogodzenie się braci powoduje, że diabeł znika. Pojawi się znowu, kiedy bracia podejmą spór o to, czyje zasługi były większe w wypędzeniu diabła. (za www.filmpolski.pl)
127 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Motodrama

Jacek pracuje na poczcie. Pewnego dnia podczas łowienia ryb wsiada na motocykl i wygrywa zawody. Dzięki temu staje się zawodnikiem klubu żużlowego. Udaje mu się też zdobyć serce ukochanej dziewczyny. Jacek wygrywa kolejne zawody. Okazuje się znakomitym zawodnikiem. Jednak wszystko szybko się kończy. Okazuje się, że Jacek nie ma prawa jazdy ...
144 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Szkoła seksu / Joy of sex / National Lampoon's The Joy of Sex

Przeświadczona o swej rychłej śmierci młoda dziewczyna postanawia się cieszyć życiem tak długo jak to tylko jest możliwe . Porzuca życie w dziewictwie i oddaje się licznym miłostkom.
347 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Dziewczyny z kalendarza / Calendar Girls

Chris i Annie przyjaźnią się od lat, pomimo odmiennych charakterów i temperamentów. Obie mieszkają w małej osadzie w Yorkshire. Po śmierci męża Annie na białaczkę, Chris występuje z inicjatywą, by miejscowe koło Women's Institute przygotowało kalendarz na rok 2000. Z pozyskanych funduszy proponuje wesprzeć miejscowy szpital. Pomysł nie jest nowy, ale Chris chce go radykalnie unowocześnić: gospodynie mają wystąpić całkiem nago. Wieść o tym niezwykłym wydarzeniu podchwytują lokalne, a potem londyńskie, w końcu i amerykańskie media. W rezultacie kobiety wyruszają na hollywoodzkie promocyjne tournée – występują w telewizyjnych programach, bardzo interesuje się nimi prasa. Jednak to niespodziewane wejście w świat rozgłosu i blichtru ma także uboczne, niebezpieczne skutki. Przyjaźń Chris i Annie staje przed ciężką próbą.
135 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wojna państwa Rose / The War of the Roses

Państwo Rose, Barbara (Kathleen Turner) i Oliver (Michael Douglas), są szczęśliwym małżeństwem. ale ona nagle zaczyna się zastanawiać, jak wyglądałoby jej życie bez Olivera. To, co widzi w marzeniach, zaczyna jej się podobać. Niestety mąż nie chce wynieść się z domu. Małżonkowie próbują zmusić się nawzajem do opuszczenia domu. Pośrednikiem między nimi jest D'Amato (Danny DeVito), prawnik specjalizujący się w sprawach rozwodowych.
184 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Łabędzi śpiew

Film opowiada o słynnym scenarzyście, który po latach wraca do kraju. Po powrocie Stefan postanawia napisać nowy scenariusz, ale brakuje mu pomysłów. Tymczasem jego żona nie może dostać nowej roli. To powoduje, że cierpią na brak pieniędzy. Stefan postanawia sprzedać samochód. Jednak i to mu się nie udaje. Zaczyna pisać nowy scenariusz ...
164 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Czerwone i złote

Barbara (Jadwiga Chojnacka) od lat czeka na powrót męża, Ignaca, z wojny. Do miasteczka przybywa mężczyzna podający się za niego. Wywołuje wiele zamieszania w życiu starszej kobiety i mieszkańców.
117 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dulscy

Akcja rozgrywa się w Krakowie pod koniec XIX wieku. W zamożnej rodzinie Dulskich niepodzielnie rządzi pani domu (Alina Janowska), zaś jej mąż Felicjan (Kazimierz Witkiewicz) to pantoflarz niemający nic do powiedzenia. Pewnego dnia dochodzi do skandalu, okazuje się bowiem, że służąca, Hanka (Maria Kowalik), jest w ciąży ze Zbyszkiem (Jerzy Matałowski), synem Dulskich. Na domiar złego chłopak planuje małżeństwo z dziewczyną, na co rodzina nie chce się zgodzić...
182 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

150 na godzinę

Marcin jest chłopcem mieszkającym na wsi. Od dziecka marzy o posiadaniu samochodu. Pewnego dnia postanawia wyjechać do miasta. Tam staje się szczęśliwym nabywcą pontiaca. Jednak samochód przyniesie mu wiele kłopotów.
136 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Chleb, miłość i... / Pane, amore e...

Trzecia część trylogii (po "Chleb, miłość i fantazja" oraz "Chleb, miłość i zazdrość"), opowiadająca o przygodach Antonio Carotenutiego (Vittorio De Sica). Tym razem kochliwy marszałek powraca do rodzinnego Sorrento, aby objąć funkcję szefa policji. Prędko ulega urokowi zmysłowej Sofii (Sophia Loren) - sprzedawczyni ryb. Okazuje się jednak, że dziewczyna wykorzystuje starszego mężczyznę tylko po to, by wzbudzić zazdrość swojego ukochanego, Nicolino (Antonio Cifariello).
194 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Gra w zielone / Turning Green

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec 1970 roku w Irlandii. Głównym bohaterem jest 16-letni Amerykanin o imieniu James Powers (Donal Gallery), który po śmierci swojej matki zostaje oddany pod opiekę swoim trzem ciotkom. Chłopak rozpaczliwie tęskni za USA i za wszelką cenę chce tam wrócić.
149 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Smażalnia story

Dwaj multi-instrumentaliści, Broda i Redaktorek, po kilku latach muzykowania w Finlandii wracają promem do kraju objętego stanem wojennym. W mercedesie przemycają kilkadziesiąt kombinezonów sztruksowych i ukrytą w futerale akordeonu kamerę filmową. Po nieudanej wizycie u narzeczonej Brody postanawiają się zabawić w restauracji u swojego znajomego Prysleja. Po bankiecie budzą się w lesie w zepsutym mercedesie i bez kombinezonów przywiezionych z Finlandii. Leżąca na tylnym siedzeniu kamera filmowa oraz nie dokładnie odlepione naklejki na drzwiach, powodują, że zostają uznanych za reporterów telewizyjnych przybyłych na inspekcję. Trafiają do gminnego ośrodka AA w Baciutach. Naczelnik i reszta ważnych osób w gminie próbują ukryć różne nadużycia gospodarcze. Szczególnie zależy mu na ukryciu ciągnącej się już latami budowy smażalni ryb, która miała być atrakcją dla turystów. Broda i Redaktorek szybko wchodzą w role dziennikarzy telewizyjnych. Kazik, zazdrosny o Kasię, miejscową piękność, informuje ich o aferze ze smażalnią. Pryslej, solista zespołu "Młyn Ubogich", który zjawia się w miasteczku, demaskuje Brodę i Redaktorka, co zmusza ich do ucieczki. Naczelnik, by zatrzeć wszelkie ślady, po nadużyciach przy budowie smażalni, postanawia zrównać z ziemią całą budowę. Komisarz wojskowy przywozi jednak, tym razem prawdziwą, ekipę telewizyjną. Broda i Redaktorek po naprawie mercedesa, wyjeżdzają z Baciut.
170 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rozwodów nie będzie

Film złożony jest z trzech nowel, połączonych wspólnym miejscem akcji - Urzędem Stanu Cywilnego na rogu Nowego Światu i Alei Jerozolimskich w Warszawie. Bohaterami pierwszej opowieści są Tomek i Alina. Właśnie szykują się do ślubu. On przyjeżdża do Urzędu Stanu Cywilnego prosto z pracy. Niestety, ona spóźnia się na ceremonię. Akcja drugiej historii zawiązuje się na prywatce, podczas której Marek poznaje piękną Joannę, uchodzącą za dziewczynę nie do zdobycia. W trzeciej noweli Kasia i Tadek uciekają z domu, by się pobrać.
151 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.