Filmy z gatunku "Melodramat" (534)

Francuska suita / Suite Française

2014 | Melodramat , Wojenny
Mieszkająca w okupowanej Francji młoda kobieta, Lucille, jest uwięziona w małżeństwie pozbawionym namiętności. Nie rozpacza, gdy jej mąż zostaje wysłany na front, a do jej domu tymczasowo wprowadza się przystojny niemiecki żołnierz Bruno. Początkowa obawa wobec okupanta zaczyna przeradzać się w fascynację. Lucille i Brunona łączy pasja do muzyki - ona gra na fortepianie, on przed wojną był kompozytorem. Dziewczyna musi wybrać pomiędzy uczuciem do Niemca a miłością do ojczyzny.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dziewczyna szuka miłości

1938 | Melodramat
Tomasz Kotlica (Jan Kurnakowicz), bogaty przemysłowiec i prezes towarzystwa handlowego w Rio de Janeiro, który przed laty wyemigrował do Brazylii i tam dorobił się majątku, przyjeżdża z córką Janiną (Tamara Wiszniewska) na wakacje do rodzinnego kraju. W drodze do swojej wiejskiej posiadłości, na jednej z warszawskich ulic, samochód, którym podróżuje, ulega awarii. Pomoc znajduje w niedalekim warsztacie ślusarsko-mechanicznym. Pracujący tam Jerzy Zamiejski (Mieczysław Cybulski) okazuje się wielkim miłośnikiem lotnictwa, który w pobliskiej szopie buduje własnoręcznie samolot. Kotlica, któremu zaimponował młody pasjonat, zaprasza go do siebie na wieś i przedstawia pomysł założenia polsko-brazylijskiej linii lotniczej, proponując jednocześnie wznowienie przerwanych studiów, a w przyszłości zbudowanie samolotu dalekiego zasięgu i lot do Brazylii. Jerzy żegna się z Janiną, którą pokochał z wzajemnością, i rozpoczyna studia na wydziale lotnictwa warszawskiej politechniki...
4 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Prezenty z nieba / Operation Christmas Drop

2020 | Melodramat
Podczas prac służących zamknięciu tropikalnej bazy lotniczej i zakończeniu świątecznej tradycji pryncypialna asystentka kongresmenki zakochuje się w dowódcy jednostki.
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Małomiasteczkowe święta / Christmas in Mississippi

2017 | Melodramat
Holly wraca do domu i postanawia pomóc przy festiwalu świątecznym organizowanym w miasteczku po raz pierwszy od ataku huraganu. Podczas przygotowań kobieta spotyka swą szkolną miłość.
3 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Święta na Alasce / Christmas Under Wraps

2014 | Melodramat
Dr Lauren Brunell (Candace Cameron Bure) od zawsze pragnęła pójść w ślady ojca (Robert Pine) i zostać chirurgiem. Jej plany krzyżują się kiedy nie dostaje się na wymarzone stypendium. Oczekując na liście rezerwowych decyduje się przyjąć stanowisko głównego lekarza w małym, odległym miasteczku Garland na Alasce. Tam spotyka przystojnego Andy'ego (David O'Donnell), który uczy ją czerpania radości z życia oraz jego ojca, Franka (Brian Doyle-Murray), skrywającego pewną tajemnicę. Gdy Lauren jest bliska rozwiązania zagadki otrzymuje wiadomość, która zmusi ją do podjęcia jednej z najważniejszych decyzji w życiu.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Amonit / Ammonite

2020 | Melodramat
Zbieraczka skamielin Mary i kobieta wysłana na rekonwalescencję nad morze rozwijają namiętną znajomość, która zmieni ich życie na zawsze.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Upiór w operze / Il Fantasma dell'opera

1998 | Horror , Melodramat
Tytułowy bohater jako niemowlę został porzucony przez rodziców. Oboje puścili go na wodę w wiklinowym koszyku. Z nurtów podziemnej rzeki, płynącej pod paryską operą, wyratowały go szczury, dzięki którym przeżył i które teraz traktuje z wielką czułością. Unicestwia każdego, kto próbuje wstąpić na jego teren. O mieszkańcu podziemi krążą opowieści po Paryżu. Upiór kocha się skrycie w utalentowanej śpiewaczce, Christine. Dziewczyna nie ma szans na występ, zakochany w niej mężczyzna postanawia jej pomóc. Nie będzie to jednak pomoc bezinteresowna.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Widmo przeszłości / October Gale

2014 | Melodramat , Thriller
Podczas październikowej burzy morze wyrzuca na brzeg położonej na uboczu wysepki postrzelonego mężczyznę. Mieszka na niej lekarka, od niedawna wdowa. Kobieta postanawia zaopiekować się mężczyzną.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rebeka / Rebecca

2020 | Melodramat
Młoda żona wprowadza się do imponującej posiadłości męża, gdzie musi poradzić sobie ze złowrogą gosposią i namacalną obecnością poprzedniej, zmarłej pani domu.
20 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Za wcześnie / Premature

2019 | Melodramat
Siedemnastoletnia Ayanna spotyka przystojnego i tajemniczego Isaiaha, co wywraca jej cały świat, ponieważ w perspektywie ma wyjazd na studia.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wichrowe wzgórza / Wuthering Heights

2009 | Melodramat
Heathcliff jest dręczony przez swoją miłość do Cathy. Czy dziewczyna wybierze życie w komforcie i bogactwie u boku Edgara Lintona czy ulegnie uczuciom do Heathcliffa? Wiele lat później konsekwencje tej decyzji doprowadzą do uwięzienia córki Cathy w Wichrowych Wzgórzach.
12 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

List w butelce / Message in a Bottle

1999 | Melodramat
Rozwiedziona kobieta (Robin Wright Penn), z zawodu dziennikarka, spędza samotne wakacje nad morzem. Podczas spaceru po pustej plaży znajduje butelkę, w niej list podpisany inicjałem, zawierający wyznanie miłosne. Tekst robi duże wrażenie na dziennikarce, postanawia odszuka autora (Kevin Costner).
12 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tanna

2015 | Melodramat
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiedziana z udziałem rdzennej ludności Yakel. Tanna to jedna z wielu wysp Oceanii, zamieszkana przez plemiona żyjące według tzw. Kastom, lokalnego prawa przodków. Młoda Wawa (Marie Wawa) zakochuje się we wnuku wodza, Dainie (Mungau Dain). Niebawem jednak starszyzna decyduje, aby zamążpójściem dziewczyny przypieczętować rozejm ze zwaśnionym plemieniem Imedinów. Mimo, iż małżeństwa z miłości nie leżą w tutejszej tradycji, młodzi zostają kochankami, za co Dain zostaje wygnany z wioski. Wawa ucieka śladem ukochanego, a znieważeni Imedini żądają zemsty, grożąc wojną.
10 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Charlie / The Perks of Being a Wallflower

2012 | Melodramat
Nastoletni Charlie (Logan Lerman) jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie, narkotyki – z tym wszystkim Charlie zmaga się samotnie, aż do chwili, kiedy jego inteligencję i wrażliwość zauważają Sam (Emma Watson) i Patrick (Ezra Miller).
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Odwróceni zakochani / Upside Down

2012 | Melodramat , Sci-Fi
Porywające love story osadzone w oszałamiających wizualnie realiach alternatywnego wszechświata. Zjawiskowa Kirsten Dunst ("Spiderman", "Melancholia") i znakomity Jim Sturgess ("Niepokonani") zakochani miłością niemożliwą. Dwie planety, dwoje ukochanych i granica, której nie wolno przekraczać. Ale miłość nie respektuje zakazów. Adam jest zwykłym chłopakiem w niezwykłym wszechświecie. Wiedzie skromne życie wypełnione pracą i marzeniami o Ewie - dziewczynie, którą poznał przed laty i o której nie potrafi zapomnieć. Ewa pochodzi z równoległego świata, który znajduje się tuż nad światem Adama. Ta planeta rządząca się swoimi prawami, własną grawitacją, jest niedostępna dla Adama i jemu podobnych. Pewnego dnia chłopak dowiaduje się, że istnieje bardzo ryzykowny, nielegalny sposób przedostania się do świata Ewy. Będzie musiał złamać wszelkie normy i zasady, przeciwstawić się prawom fizyki i zaryzykować życie wkradając się do zakazanego świata, by odnaleźć miłość swojego życia…
14 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Chemical Hearts

2020 | Melodramat
Kiedy beznadziejny romantyk, uczeń ostatniej klasy liceum (Austin Abrams) zakochuje się w tajemniczej, nowej koleżance z klasy (Lili Reinhart), razem wyruszają w niespodziewaną podróż, która uczy ich wiele o miłości, stracie i, co najważniejsze, o nich samych.
18 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Photograph

2020 | Melodramat
Historia dwójki rodzeństwa, których decyzje wpłyną na całą rodzinę. Życie Tylera (Kelvin Harrison Jr.) wydaje się idealne. Chłopak ma dobre stopnie, świetnie idzie mu w sporcie, a dodatkowo umawia się z piękną dziewczyną. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, niefortunnego splotu wydarzeń, by wszystko zaczęło się sypać. Jednocześnie młodsza siostra Tylera, Emily (Taylor Russell) żyje w cieniu brata. Wycofana, nie biorąca aktywnego udziału w życiu rodzinnym, ani szkolnym, stara się nie wyróżniać z tłumu. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia zostanie zaproszona na randkę.
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ordinary Love

2019 | Melodramat
Joan i Tom są małżeństwem od wielu lat. Ich związek jest harmonijny, pełen miłości, czułości i humoru. Kiedy u Joan zdiagnozowano raka piersi, przebieg jej leczenia rzuca światło na ich związek, ponieważ stają przed wyzwaniami, które wyznacza choroba i perspektywą tego, co mogłoby się z nimi stać, gdyby jedno z nich odeszło. ORDINARY LOVE to opowieść o miłości, przetrwaniu i wielkich pytaniach, jakie życie stawia każdemu z nas.
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Opowieść podręcznej / The Handmaid's Tale / Niechciane macierzyństwo

1990 | Melodramat , Sci-Fi
Akcja filmu toczy się w niedalekiej przyszłości, w totalitarnej Republice Gilead, utworzonej na terenie Stanów Zjednoczonych. Kate (Natasha Richardson), mężatka i matka kilkuletniej Jill, zostaje schwytana przez policję graniczną podczas próby ucieczki do Kanady. Jej mąż Luke zostaje zastrzelony, córkę zabierają policjanci, Kate zaś trafia do specjalnego obozu, gdzie są internowane młode kobiety. Szkoli je się na "służebnice Boga", mające rodzić dzieci dla mężczyzn z najwyższych kręgów władzy. Kate uczy się obowiązującego ją odtąd regulaminu pod okiem przełożonej Lydii (Victoria Tennant), a następnie trafia do rezydencji szefa bezpieczeństwa narodowego (Robert Duvall), któremu ma urodzić dziecko w zastępstwie żony Sereny Joy (Faye Dunaway). Kate jest pilnie strzeżona i może opuszczać dom szefa bezpieczeństwa tylko pod strażą. Wysoki urzędnik zaczyna jednak bliżej interesować się Kate i zaprasza ją do siebie na prywatne spotkania. Mijają miesiące i dziewczyna nie zachodzi w ciążę. Serena Joy zaczyna się niecierpliwić. Zmusza dziewczynę do spania z szoferem męża, Nickiem (Aidan Quinn). Początkowo przymuszana do kontaktów z Nickiem, Kate wkrótce się w nim zakochuje.
80 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Dobry Niemiec / The Good German

Fabuła filmu rozgrywa się w ruinach powojennego Berlina, w którym korespondent wojenny Jake Geismar (George Clooney) spotyka Lenę Brandt (Cate Blanchett), byłą kochankę, której zaginiony mąż jest obiektem obławy prowadzonej zarówno przez armię amerykańską, jak i radziecką. Intryga nabiera rozmachu, gdy Jack próbuje rozwikłać sekrety, które być może ukrywa przed nim Lena, chcąca desperacko wyrwać się wraz z mężem z Berlina. Tully (Tobey Maguire), żołnierz oddziałów zmotoryzowanych amerykańskiej armii, oddelegowany do wożenia Jake'a po Berlinie, ma znajomości na czarnym rynku, co może stanowić drogę ucieczki dla Leny lub zaprowadzić ich wszystkich w jeszcze mroczniejszy świat.
24 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Room

2003 | Melodramat
Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Ma mnóstwo przyjaciół, wspiera finansowo i moralnie porzucone dzieci oraz posiada dobrą i dochodową pracę bankiera. Jednak prawdziwym światłem jego życia jest narzeczona, Lisa (Juliette Danielle), którą traktuje jak boginię. Dylemat pojawia się w momencie, gdy miłość Lisy do przyszłego męża zaczyna słabnąć, a jej uwaga kieruje się na Marka (Greg Sestero), sąsiada i najlepszego przyjaciela Johnny'ego.
23 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Na topie / The High Note

2020 | Melodramat , Muzyczny
Jesteśmy w samym centrum błyszczącego, gwiazdorskiego muzycznego świata. Grace Davis (Tracee Ellis Ross) to supergwiazda, której talent (i ego) osiągnęły szczyty. Maggie (Dakota Johnson) to przepracowana osobista asystentka Grace. Jest kimś w rodzaju „dziewczynki na posyłki”, nie porzuciła jednak dziecięcego marzenia o produkowaniu muzyki. Kiedy menadżer Grace (w tej roli Ice Cube) daje jej propozycję, która mogłaby zmienić kurs jej kariery, Maggie i Grace łączą szyki, planując coś, co zmieni ich życie na zawsze.
26 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Piękny kraj / God's Own Country

2017 | Melodramat
Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany
27 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Horyzont uczuć / Dem Horizont so nah / Close to the Horizon

2019 | Melodramat
Jessica (Luna Wedler) wiedzie beztroskie życie nastolatki. Ma kochających rodziców, a przed sobą świetlaną przyszłość. Kiedy poznaje Danny'ego (Jannik Schümann), z miejsca zakochuje się w czarującym i pewnym siebie zawodniku kickboxingu. I choć on również zdaje się darzyć ją sympatią, to jednak nieustająco stara się trzymać dystans. Pod nieskazitelnym wizerunkiem modela i sportowca skrywa bowiem mroczny sekret z przeszłości. Kiedy Jessica pozna w końcu prawdę o Dannym, będzie musiała zdecydować czy jest gotowa podjąć ryzyko i zawalczyć o łączące ich uczucie.
24 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.