Filmy z gatunku "Muzyczny" (600)

GIMS: On the Record

Dokument przybliża postać ukochanego gwiazdora Francji - Maître Gimsa. Rapper przygotowuje się do występu na Stade de France w 2019 roku.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ride on Time

Poznaj wspaniały świat najpopularniejszych japońskich boysbandów reprezentowanych przez słynną agencję znaną pod nazwą Johnny's.
4 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Klasyczne albumy rocka - Nirvana - „Nevermind” / Classic Albums: Nirvana - Nevermind

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku rock alternatywny był gatunkiem marginesowym. Wszystko zmieniło się w 1991 roku, gdy grupa muzyczna z Seattle o nazwie Nirvana wydała swój drugi album, zatytułowany "Nevermind". Krążek zyskał tak wielką popularność, że spowodował włączenie się rocka alternatywnego - a raczej jego odmiany nazwanej grunge - do głównego nurtu muzyki. Dokument z serii "Classic Albums" próbuje wyjaśnić to zjawisko poprzez analizę procesu tworzenia albumu. Zawiera wywiady z żyjącymi członkami zespołu - Kristem Novoselicem i Davidem Grohlem i innymi osobami odpowiedzialnymi za stworzenie "Nevermind". Wszyscy oni wspominają ponadto życie i twórczość nieżyjącego frontmana grupy, Kurta Cobaina.
3 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

PreviousNext Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of ThoseThings” to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.
4 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Swedish House Mafia / Leave the World Behind

Dokument muzyczny o ostatniej trasie zespołu Swedish House Mafia w 2012/2013 roku, opowiada o przyjaźni i wielkim sukcesie.
2 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Step Up 2 / Step Up 2: The Streets

2008 | Muzyczny , Romans
Kontynuacja wielkiego taneczno-muzycznego przeboju „Step Up: Taniec zmysłów”. Tym razem dwa razy więcej tańca i dwa razy więcej muzyki! Ona - Andie (Briana Evigan), przyszywana siostra Tylera Gage'a (Channing Tatum) bohatera pierwszej części "Step Up -Taniec zmysłów", zbuntowana tancerka z gorszej dzielnicy. On - Chase (Robert Hoffman), najlepszy i najgorętszy tancerz w Akademii Tańca w Maryland. Połączy ich pasja i udział w legendarnym ale nielegalnym turnieju tańca ulicy. Wygrać w nim mogą tylko najlepsi, dlatego Andie i Chase muszą dać z siebie wszystko. Choreografia "STEP UP 2" została stworzona przez trzy legendy świata hip hopu, kreujące układy taneczne w wideoklipach Ushera, P.Diddiego, Spice Girls, Outcast czy Missy Elliot a także w oryginalnej edycji telewizyjnego programu "You Can Dance". Na ścieżce dźwiękowej znalazły się najlepszy hip hop i R&B, w tym takie nazwiska jak: FloRida, T-Pain, Missy Elliott, Akon, Cassie, Scarface.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Honey 2

2011 | Dramat , Komedia , Muzyczny
Wiecznie żywe dziedzictwo legendarnej tancerki i choreograf Honey Daniels! Po różnych zatargach z prawem, wychowanej na Bronksie Marii nie pozostaje nic innego jak odbudować swoje życie w oparciu o talent do tańca, zwłaszcza street dance, i ogromne, niespełnione ambicje. Maria całkowicie oddaje się tańcowi, który pochłania jej serce i umysł. Rozpoczyna treningi z nowa grupą - HD, aby konkurować w telewizyjnym turnieju "Dance or Die". Podobnie jak jej poprzedniczka Honey, Maria na nowo odkrywa przyjemność z tańca, poznaje swoje prawdziwe ja i odnajduje miejsce w życiu.
9 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Linfa

Kreatywność, wolność i opór: poznaj kobiecą scenę undergroundową we wschodnich dzielnicach Rzymu.
8 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Suzi Q

Artystka znana jako Suzie Quatro urodziła się w 1950 r., w Detroit. Jako nastolatka założyła z siostrami zespół rockowy. W latach 60. na tej scenie dominowali mężczyźni. Suzie przełamała ich monopol, świetnie grając na basie. W 1971 wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie jej kariera nabrała rozpędu. W filmie o Suzie mówią m.in.: Alice Cooper, Debbie Harry i Joan Jett, a w tle słychać jej przeboje.
10 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street / Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Ekranizacja przebojowego broadwayowskiego musicalu. Kiedy Sweeney Todd przybywa do Londynu z poczciwym młodym żeglarzem Anthony Hope'em, poznaje panią Nellie Lovett - właścicielkę cukierni. Kobieta rozpoznaje w Sweeneyu Benjamina Barkera, który został przed laty wygnany z miasta przez bezwzględnego Sędziego. Złoczyńca wraz ze swoim podwładnym uknuł podły plan - podczas nieobecności Barkera brutalnie zgwałcili jego żonę i porwali córkę, Johannę. Teraz już jako Sweeney poprzysięga im zemstę. Z pomocą pani Lovett zakłada krwawy interes: otwiera salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom i w ten sposób zaopatrza wspólniczkę w... nadzienie do ciastek. Wyroby pani Lovett zdobywają ogromną popularność i uznanie Londyńczyków, podczas gdy Sweeney wciąż planuje odwet na zabójcach swojej żony...
7 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wytańcz to / Work It

2020 | Komedia , Muzyczny
Aby dostać się do college’u, który sobie wymarzyła, Quinn Ackerman (Sabrina Carpenter) musi pokazać się z jak najlepszej strony podczas występu tanecznego. Zbiera więc grupę tancerzy, którzy mają stać się najlepszą ekipą taneczną w szkole. Teraz musi tylko… nauczyć się tańczyć.
11 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nasha Natasha

Nagrania z koncertów i zza kulis z trasy Natalii Oreiro po Rosji, gdzie ta urugwajska artystka traktowana jest jak gwiazda największego formatu.
10 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest / Depeche Mode: Spirits in the Forest

Sześciu fanów Depeche Mode z różnych zakątków świata opowiada jak muzyka zespołu zmieniła ich życie.
12 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pezet - Muzyka Współczesna / Pezet – koncert premierowy

2020 | Muzyczny
Grudniowy koncert był jedynym w swoim rodzaju widowiskiem z dedykowaną oprawą wizualną, świetlną i pirotechniczną oraz plejadą gości. Pezet zaprezentował premierowo materiał z wydanego po siedmioletniej przerwie albumu „Muzyka Współczesna”. Kilka tysięcy biletów wyprzedało się w niespełna 15 minut, a koncert okrzyknięto jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2019 roku. Album Muzyka Współczesna ukazał się 27 września 2019 roku. Do tej pory wydawnictwo uzyskało status platynowej płyty. Promujące krążek single „Intro”, „Dom”, „Obrazy Pollocka”, „Nauczysz się czekać”, „Gorzka woda” uzyskały status złotych singli, natomiast „Magenta” i „Piroman” status platynowego singla.
10 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Kultura krajów bałtyckich: Sztuka, legendy i pejzaże / Les âmes baltes: Arts, légendes et paysages

Piękny dokument ukazujący jak muzycy, poeci i malarze z trzech krajów bałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii - dbają o zachowanie baśni i mitów założycielskich w zbiorowej świadomości.
14 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Na topie / The High Note

2020 | Melodramat , Muzyczny
Jesteśmy w samym centrum błyszczącego, gwiazdorskiego muzycznego świata. Grace Davis (Tracee Ellis Ross) to supergwiazda, której talent (i ego) osiągnęły szczyty. Maggie (Dakota Johnson) to przepracowana osobista asystentka Grace. Jest kimś w rodzaju „dziewczynki na posyłki”, nie porzuciła jednak dziecięcego marzenia o produkowaniu muzyki. Kiedy menadżer Grace (w tej roli Ice Cube) daje jej propozycję, która mogłaby zmienić kurs jej kariery, Maggie i Grace łączą szyki, planując coś, co zmieni ich życie na zawsze.
15 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

Dokument wykorzystujący nieznane nagrania i szczere wywiady do opowiedzenia historii współpracy obdarzonego potężnym głosem Adama Lamberta z legendarną grupą Queen.
21 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Echo in the Canyon

Był to okres (od 1965 do 1967 roku) kiedy zespoły muzyczne przyjechały do Los Angeles, by naśladować The Beatles, a Laurel Canyon stał się siedliskiem kreatywności i współpracy dla nowego pokolenia muzyków, które wkrótce pozostawiło po sobie niezatarte piętno na kartach historii amerykańskiej muzyki popularnej. Film, w którym występują Jakob Dylan, Eric Clapton, Tom Petty, Beck i Norah Jones, zgłębia początki sceny muzycznej w Laurel Canyon. Dylan odkrywa nieznane wcześniej osobiste szczegóły na temat zespołów i ich piosenek oraz to, jak muzyka z tamtych czasów wciąż inspiruje.
17 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zjednoczeni / We Are One / On est ensemble

Dokument wykorzystuje historię powstawania teledysku do utworu „Solidarité”, by zaprezentować działalność aktywistów walczących z niesprawiedliwością społeczną.
18 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

PNL - Dans la légende tour

PNL, duet francuskich raperów, zachwyca hipnotycznym występem i wykonuje najpopularniejsze utwory z albumu „Dans la légende” i nie tylko na paryskiej Bercy Arena.
26 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Good Evening Ev'rybody. W hołdzie Louisowi Armstrongowi / Good Evening Ev'rybody: In Celebration of Louis Armstrong

Koncert z 1970 roku, na którym zaśpiewał sam Louis Armstrong oraz m. in. Dizzy Gillespie. Louis Armstrong zmarł w 1971 r. Jest to prawdopodobnie ostatni film z jego udziałem.
21 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

CBGB

Hilly Kristal (Alan Rickman) dzięki swojej pomysłowości otwiera w Nowym Jorku klub nocny o nazwie CBGB. Gdy Hilly ma problem z znalezieniem zespołów country, które zechciałyby wystąpić w jego klubie, postanawia zmienić gatunek prezentowanej u siebie muzyki. Stawia warunek, że wykonawcy mają grać jedynie nowoczesną i oryginalną muzykę. W ten CBGB staje się miejscem narodzin undergroundowej muzyki, głównie rock and rolla i punka. W klubie występują między innymi Blondie, The Ramones, The Police, Television, Talking Heads i The Dead Boys, które wkrótce potem zyskują międzynarodową sławę.
55 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Silver Jew

Film Michaela Tully'ego i Matthew Robisona o Davidzie Bermanie i jego zespole Silver Jews. Opowiada o pobycie zespołu w Izraelu, ppodczas ich pierwszej światowej trasy koncertowej.
109 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Nikt nie wie, że tu jestem / Nadie sabe que estoy aquí

2020 | Dramat , Muzyczny
Memo Garrido był dziecięcym artystą w latynoskiej branży muzycznej we wczesnych latach 90. Kilka dekad później żyje w odosobnieniu na południu Chile, praktycznie odcięty od świata. Niespodziewana wizyta Marty odmienia jego świat na zawsze i zmusza go do stawienia czoła incydentowi, który zrujnował jego karierę.
48 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.