Filmy z gatunku "Muzyczny" (621)

Western Stars

Bruce Springsteen przenosi na ekran swój najnowszy studyjny album "Western Stars", wykonując każdą z trzynastu piosenek z zespołem i orkiestrą w swojej prawie stuletniej stodole. "Western Stars" to debiut reżyserski Springsteena. W realizacji filmu brał udział jego stały współpracownik Thom Zimny, dzięki temu poznajemy życie i twórczość tego wielkiego amerykańskiego artysty z zupełnie innej strony. Film łączy materiały dokumentalne z koncertów, wspomnienia Springsteena i jego prywatne nagrania z zapierającymi dech w piersiach widokami amerykańskiego Zachodu. Jednym słowem – to opowieść o miłości i stracie, odosobnieniu, rodzinie i wiecznym poszukiwaniu bezkresnej przestrzeni.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Shawn Mendes: Live in Concert

Na stadionie w swoim rodzinnym Toronto Shawn Mendes daje z siebie wszystko i gra dla tłumnie zgromadzonych fanów koncert, którego nigdy nie zapomną.
2 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zamek / Pilis

2020 | Dramat , Muzyczny
Monika (Barbora Bareikyte) jest trzynastolatką, która niedawno przeprowadziła się z matką pianistką (Gabija Jaraminaite) i babką (Jurate Onaityte) z Litwy do Dublina. Dziewczynka marzy o zostaniu sławną piosenkarką. W końcu udaje jej się zagrać z matką na pogrzebie, a po występie kobiety zostają zaproszone przez tajemniczego starszego impresario do zagrania na deskach popularnego „Zamku”. Matka Moniki jest jednak realistką i nie bacząc na marzenia córki decyduje się sprzedać keyboard. Nastolatka nie daje za wygraną i postanawia zawalczyć o swoją przyszłość. Ucieka się nawet do desperackich środków, aby zebrać pieniądze na wypożyczenie “swoich” klawiszy. Wciągający dramat o dojrzeniu i młodzieńczej pogoni za marzeniami. Reżyserką i scenarzystką obrazu jest Lina Luzyte (Together For Ever).
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Famo$o / Famoso

Film muzyczny z niepublikowanymi obrazami z życia najsłynniejszego włoskiego trapera Sfery Ebbasty (w 2017 featuring z Quebonafide). Pomiędzy koncertami, sesjami studyjnymi i stylem życia śledzi całą swoją karierę artystyczną od początków z producentem Charliem Charlesem do międzynarodowego sukcesu.
3 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pozostając w cieniu / Theory of Obscurity: A Film About the Residents

Film dokumentalny o amerykańskiej grupie The Residents. Zespół w ciągu czternastoletniej kariery wydał ponad 60 płyt i zagrał tysiące koncertów, ale nigdy nie ujawnił tożsamości jego członków. Dokument przedstawia jubileuszową trasę koncertową oraz ujawnia, kim naprawdę są artyści.
4 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jarocin. Po co wolność

Takiego miejsca nie było wcześniej na mapie Europy Wschodniej, w Bloku Komunistycznym. Jarocin – niewielkie miasteczko w Wielkopolsce staje się symbolem niezależności, buntu i wolności w represjonującym systemie. A dokonuje tego muzyka rockowa. Polska do 1989 roku to państwo, w którym panuje wszechobecna komuna i cenzura. Kraj pogrążony jest w kryzysie gospodarczym, jedzenie jest limitowane i wydawane "na kartki". Polacy są coraz bardziej niezadowoleni i sfrustrowani. Powstaje Solidarność, która po półtora roku zostaje siłą rozwiązana przez juntę wojskową wprowadzającą stan wojenny. Na ulicach dochodzi do walk z milicją, giną robotnicy i studenci. W tym świecie, niczym wyspa na morzu komunistycznego absurdu, pojawia się festiwal w Jarocinie – enklawa wolności i normalności. Szefowie partii w Warszawie początkowo nie zauważają tego zjawiska, w stolicy nikt nie wie, gdzie znajduje się to niespełna 20-tysięczne miasteczko. Tymczasem kilkadziesiąt tysięcy zbuntowanych młodych ludzi co roku zjeżdża do Jarocina, aby posłuchać muzyki granej i tworzonej przez ich rówieśników. To ona staje się głosem pokolenia Polaków niezadowolonych z ówczesnej rzeczywistości i popycha ich do działania. Działa jak katalizator i coraz więcej muzyków tworzy sztukę buntu i wyzwolenia z okowów totalitarnego absurdu. Zew wolności roznosi się echem na cały kraj i poza jego granice. Symboliczne teksty piosenek są zrozumiałe dla Polaków, wydawane "w podziemiu" magazyny i płyty są dystrybuowane poza kontrolą władz. Film o Jarocinie to film o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze. Pokazuje to, co oznaczała wolność w latach 1970-1990, ale także, co oznacza dziś i jak rozumie ją współczesny człowiek. Na kanwie opowieści o festiwalu został pokazany trudny okres życia w systemie komunistycznym i muzyczna droga Polaków do wolności.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Country-hop / Country-ish

2020 | Muzyczny , Program TV
Muzyk country Coffey Anderson i jego żona, tancerka hip-hopowa Criscilla, opowiadają o swojej rodzinie, pracy i próbach, na które wystawia ich życie.
3 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pat Metheny: The Unity Sessions

"The Unity Sessions" prezentuje nagrania koncertowe poprzedniego zespołu Pata. Na saksofonie grał w nim saksofonista Chris Potter, na kontrabasie Ben Williams, na perkusji Sanchez a Giulio Carmassi na różnych instrumentach. Ten zespół był rozwinięciem poprzedniego Unity Band, z którym otrzymał 20. nagrodę Grammy. Gitarzysta nawiązał tym samym do Pat Metheny Group sprzed lat, choć brzmienie jest akustyczne, ale nie mniej nasycone szczegółami i niuansami skierowanymi do wnikliwego słuchacza. Formacja rozpędzała się na koncertach do niebotycznych prędkości, a wszyscy muzycy stawali na szczycie swoich możliwości. Zresztą z takim perfekcjonistą jak Metheny inaczej nie można.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Björk: Biophilia Live

Widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki został zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku, przy użyciu 16 kamer, przez, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko imponujący wizualnie koncert z utworami ze słynnego ósmego albumu Björk, lecz również przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem Davida Attenborough.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Return to Waterloo

1985 | Dramat , Musical , Muzyczny
Musical ten jest właściwie pełnometrażowym teledyskiem. Jego główna postać to mężczyzna w średnim wieku, jadący metrem, prawdopodobnie do pracy. Jesteśmy świadkami jego doświadczeń z rzeczywistością i fantazją, miłością i okrucieństwem współczesnego świata.
5 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Gonzo: Życie i twórczość doktora Huntera S. Thompsona / Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson

Biografia Huntera S. Thompsona, twórcy oryginalnego, dziennikarskiego stylu Gonzo. Zawarte w filmie niepokazywane dotąd materiały przedstawiają doktora z zupełnie innej perspektywy.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Niesieni muzyką / Postiženi muzikou Two Roads

"Niesieni muzyką" to historia zespołu muzycznego, który od przeszło 20 lat koncertuje na całym świecie. Grupa "The Tap" została założona przez uczestników warsztatów muzycznych Instytutu im. Jedlicka, ośrodka edukacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych, który działa na zasadzie non-profit. Lider zespołu Šimon Ornest pomaga muzykom osiągnąć w pełni zasłużony sukces i uznanie, a podczas inspirujących występów zespołu walczy ze stygmatyzacją i uprzedzeniami wobec osób niepełnosprawnych. W dokumencie "Niesieni muzyką" kamera towarzyszy muzykom w ich codziennym życiu i na próbach koncertu, podczas którego chcą wykonać premierowo swoją nową, ambitną piosenkę. Obserwuje też ich prywatne relacje i randkowe doświadczenia.
9 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

West Side Story

Długo wyczekiwana ekranizacja legendarnego musicalu w reżyserii Stevena Spielberga.
8 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Shawn Mendes: In Wonder

Film o Shawnie Mendesie pokazano po raz pierwszy we wrześniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Reżyserem dokumentu został Grant Singer - znany z tworzenia teledysków, a jednym z producentów jest sam Shawn Mendes. W dokumencie zobaczymy przede wszystkim pracę Shawna Mendesa przy jego ostatniej trasie koncertowej po Północnej i Południowej Ameryce, Europie, Azji i Australii.
8 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Blackpink: Light Up the Sky

Wyprodukowany przez RadicalMedia film w reżyserii Caroline Suh, która ma na swoim koncie również serial dokumentalny Netflix "Cztery składniki", zawiera wywiady na wyłączność i niepublikowane wcześniej nagrania z udziałem członkiń zespołu Blackpink - Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy - oraz opowiada niesamowitą historię ich sukcesu, od wyboistych początków po ogólnoświatową sławę. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak wygląda proces nagrywania kolejnego albumu grupy, poznać blaski i cienie życia idolek K-pop i przekonać się o niesamowitych talentach wszystkich członkiń zespołu, które razem składają się na wyjątkowy kod DNA grupy Blackpink. Kulminacyjnym momentem filmu jest występ na festiwalu Coachella w 2019 roku - Blackpink był pierwszym dziewczęcym zespołem K-pop, który pojawił się na scenie w czasie tego wydarzenia.
9 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Trolle 2 / Trolls World Tour

Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Oktonauci i Wielka Rafa Koralowa / Octonauts & the Great Barrier Reef

Rozśpiewany film, w którym Oktonauci muszą powstrzymać inwazję wygłodniałych rozgwiazd, zanim te zniszczą rafę koralową, gdzie mieszka ich nowy przyjaciel.
9 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pressure

Opowieść o dorastaniu pięciu nastolatków dorastających w Harlemie w Nowym Jorku w latach 80-tych.
9 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

40-letnia raperka / The 40-Year-Old Version

2020 | Dramat , Muzyczny
Radha, pechowa dramatopisarka z Nowego Jorku, marzy, by zaistnieć w branży teatralnej przed ukończeniem 40. roku życia. Jednak gdy zaprzepaszcza swoją ostatnią szansę na sukces, nie ma wyboru - aby związać koniec z końcem, zostaje raperką o pseudonimie RadhaMUSPrime. "40-letnia raperka" śledzi zmagania Radhy, która balansuje między światami hip-hopu i teatru w poszukiwaniu swojego prawdziwego ja. Nagrodzony za reżyserię na festiwalu filmowym w Sundance w 2020 r. film "40-letnia raperka" to przezabawnie szczery i głęboko osobisty debiut scenarzystki i reżyserki Radhy Blank. Zarejestrowany na czarno-białej 35-milimetrowej taśmie film wpisuje się w kanon filmów o życiu w Nowym Jorku, jednocześnie ukazując miasto ze świeżej perspektywy. "40-letnia raperka" to także oda do niespełnionych marzeń i wyjątkowa historia o walce z przeciwnościami losu.
10 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cunningham. Choreograf współczesności / Cunningham

Obserwujemy rozwój artystyczny Cunninghama: od trudnych początków w Nowym Jorku w latach 40. XX wieku, poprzez współpracę z kompozytorem Johnem Cage’em i trasy koncertowe z jego udziałem, aż po szczyt jego kariery jako choreografa.
8 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bigflo & Oli: Rapowy fenomen / Bigflo & Oli: Hip Hop Frenzy / Bigflo & Oli: Presque Trop

Kameralny dokument muzyczny, który pozwala z bliska przyjrzeć się pracy i życiu duetu Bigflo & Oli — francuskiego hip-hopowego rodzeństwa, które wyrusza w wielką trasę.
8 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

GIMS: On the Record

Dokument przybliża postać ukochanego gwiazdora Francji - Maître Gimsa. Rapper przygotowuje się do występu na Stade de France w 2019 roku.
12 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ride on Time

Poznaj wspaniały świat najpopularniejszych japońskich boysbandów reprezentowanych przez słynną agencję znaną pod nazwą Johnny's.
13 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Klasyczne albumy rocka - Nirvana - „Nevermind” / Classic Albums: Nirvana - Nevermind

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku rock alternatywny był gatunkiem marginesowym. Wszystko zmieniło się w 1991 roku, gdy grupa muzyczna z Seattle o nazwie Nirvana wydała swój drugi album, zatytułowany "Nevermind". Krążek zyskał tak wielką popularność, że spowodował włączenie się rocka alternatywnego - a raczej jego odmiany nazwanej grunge - do głównego nurtu muzyki. Dokument z serii "Classic Albums" próbuje wyjaśnić to zjawisko poprzez analizę procesu tworzenia albumu. Zawiera wywiady z żyjącymi członkami zespołu - Kristem Novoselicem i Davidem Grohlem i innymi osobami odpowiedzialnymi za stworzenie "Nevermind". Wszyscy oni wspominają ponadto życie i twórczość nieżyjącego frontmana grupy, Kurta Cobaina.
12 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.