Filmy z gatunku "Western" (169)

Nasz czas / Nuestro tiempo

2018 | Dramat , Western
Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie, które decyduje się żyć w otwartym związku i stopniowo prowadzi swoją relację na skraj przepaści. W główne role – szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z Amerykaninem partnerki Esther – wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. "Nasz czas" nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania o relacje i pasja, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami. Akcja filmu rozgrywa się na meksykańskiej prowincji, w rodzinie zamożnych farmerów, którzy łączą ciężką pracę na ranczu z zamiłowaniem do sztuki. Obserwując walczące zwierzęta i zmagających się ze sobą ludzi, Reygadas pokazuje, jak kultura tworzy tamę dla instynktów, jak przekuwa pożądanie, agresję i namiętność w muzykę czy film. Ale wskazuje też na zagrożenie, jakim dla związków jest dziś technologia. Łatwość podróżowania i dostęp do różnych form komunikacji kuszą obietnicami innych miłości, innego życia. Tytułowy "nasz czas" ma więc u Reygadasa wymiar i prywatny, i szerszy wymiar społeczny.
1 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Idąc na południe / Goin' South

1978 | Komedia , Western
Henry Moon (Jack Nicholson), złodziej koni skazany na powieszenie, zostaje uratowany, gdy Julia Tate (Mary Steenburgen) zgadza się go poślubić. Moon podąża z nią na jej ranczo, planując uciec przy najbliższej okazji. Panna Tate naciska jednak, żeby obiecał porzucić przestępczą drogę, co uratuje mu życie. Chce, aby zaczął pracować na ranczu. Nie do końca przekonany Henry zostaje. Udaje mu się wydobyć wiele złota, na które czyha już jego dawna banda.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Shalako

1968 | Western
Rok 1882. Pruski arystokrata, baron Frederick von Hallstatt, organizuje safari na pustyni. W trakcie podróży hrabina Irina zostaje napadnięta przez Indian. Z pomocą przybywa jej Shalako, agent federalny.
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wyjęty spod prawa Josey Wales / The Outlaw Josey Wales

1976 | Western
Josey Wales (Clint Eastwood) jest farmerem ze stanu Missouri. Gdy banda ubranych w mundury unionistów pod wodzą Terrilla (Bill McKinney) rabuje mu dobytek, pali dom, zabija żonę i synka; dołącza się do grupy konfederatów i poprzysięga zemstę. Po przegranej przez nich wojnie, Josey musi liczyć tylko na siebie. Zabija, aby przetrwać. Tymczasem Terrill nie ustaje w poszukiwaniach Walesa.
11 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Incident at Guilt Ridge

2020 | Western
Opowieść o dwóch łotrach stojących po przeciwnych stronach prawa w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Dev i Jonas akceptują pracę, która wydaje się łatwym zarobkiem, ale dostają o wiele więcej, niż się spodziewali.
16 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pardners

Slim Mosely Jr (Dean Martin) i Wade Kingsley Jr (Jerry Lewis) są synami byłych współwłaścicieli rancza, którzy zostali zastrzeleni. Lewis wychowany przez swoją bogatą matkę, podąża za wizytującym Martinem z powrotem na Dziki Zachód, żeby nauczyć się jak być kowbojem. Ranczo, na którym Martin jest majstrem, jest w kłopotach finansowych, ale z niekonwencjonalną pomocą Lewisa, dobrzy wygrywają.
171 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pewnego razu w Deadwood / Once Upon a Time in Deadwood

2019 | Western
Westernowa oda do Charlesa Bronsona! Mistrz rewolweru musi w trzy dni odszukać uprowadzoną dziedziczkę majątku. Nie ma wyboru, bo siostra dziewczyny podała mu truciznę, a antidotum jest w rękach… porwanej.
146 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Strażnicy Teksasu / Texas Rangers

2001 | Western
Jest rok 1875. Wojna Secesyjna zakończyła się, ale w stanie Teksas nadal rządzi bezprawie. Jest tylko jeden człowiek, który ma odwagę zaprowadzić porządek. Kapitan Leander McNelly, organizuje grupę niewydarzonych bohaterów, by sprostać wyzwaniu. Trzydziestu mężczyzn musi zapomnieć o swoim strachu i swoich kobietach, by powstrzymać od palenia rancz, kradzieży bydła i mordowania niewinnych ludzi, bandę złoczyńców dowodzoną przez bezwzględnego Johna Kinga Fishera (Alfred Molina). Każdy człowiek zasługuje na wolność. Strażnicy Teksasu gotowi są oddać za nią życie.
141 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Butch Cassidy i Sundance Kid / Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969 | Western
Tragikomiczna opowieść o autentycznych postaciach z historii Dzikiego Zachodu - Butchu Cassidym (Paul Newman) i Sundance Kidzie (Robert Redford). Byli to rabujący banki i pociągi przestępcy, którzy długo pozostawali nieuchwytni. Ulegli dopiero dobrze zorganizowanemu pościgowi, który aktywnie wspomagała armia amerykańska. Film, który przeszedł do historii dzięki kreacjom Redforda i Newmana oraz piosence Burta Bacharacha "Raindrops Keep Fallin' on My Head".
67 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jeremiah Johnson

1972 | Western
Były żołnierz, Jeremiah Johnson (Robert Redford) przenosi się w góry Kolorado, by rozpocząć życie trapera. Z początku dzika przyroda i surowa zima dostarczają mu wielu cierpień, ale spotkanie ze starym kłusownikiem, "Niedźwiedzim pazurem" (Will Geer) jest skuteczną lekcją życia na odludziu. Pewnego dnia Jeremiah znajduje dwie ofiary napadu Indian, kobietę na skraju obłędu i jej syna Caleba. Chłopiec wskutek przeżytego szoku przestał mówić. Kobieta nie chce opuścić grobów swoich bliskich, więc Johnson postanawia zaopiekować się chłopcem i zabiera go ze sobą. Wkrótce Jeremiah poślubia córkę wodza plemienia "Haskich głów", "Łabędzicę". Wspólnie z młodą żoną i Calebem wiodą spokojny żywot. Pewnego dnia Jeremiah napotyka patrol kawalerii. Wbrew instynktowi i swojej woli przeprowadza oddział przez cmentarz przodków plemienia Kruków. Krok okazuje się być brzemienny w skutkach.
68 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Colomba Legend

2019 | Western
Historia "Colomba Legend" rozwija się dokładnie dwadzieścia lat po wydarzeniach z „Quattro Carogne a Malopasso”, spaghetti westernu nakręconego przez Vito Colomba na przełomie lat 80. i 90., a jego głównymi bohaterami są przedstawiciele następnego pokolenia. Po pokonaniu złoczyńcy z poprzedniej części, mieszkańcy Custon City muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu: trzem zamaskowanym bandytom, którzy terroryzują całe miasto.
88 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Fire on the Hill

Fire on the Hill is a movie starring William Bias, Chris Byrd, and Ghuan Featherstone. On the edge of Compton, California- a place notorious for gang violence-a hidden band of inner-city cowboys has persevered since the 1800's. FIRE...
75 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Szara Sowa / Grey Owl

"Szara Sowa" opowiada historię człowieka, który urodził się w Anglii a następnie jako nastolatek przeniósł się do Kanady, gdzie pod przybranym imieniem Szara Sowa pędził żywot prawdziwego Indianina. Co więcej, wszystkim przedstawiał się jako półkrwi czerwonoskóry i za takiego uważany był na całym świecie. Człowiek ten nazywał się Archibald Belaney i pod koniec lat 30. zasłynął w Europie jako żarliwy obrońca przyrody.Oficjalna strona filmu
173 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Waśń rodzinna / Hatfields and McCoys: Bad Blood

2012 | Dramat , Western
Podczas powrotu do domu wybucha kłótnia pomiędzy żołnierzem Unii, a Jimem Vancem i jego bratankiem. Gdy na miejscu sąsiad próbuje zaskarbić sobie ich zaufanie, konfederaci dostają napadu złości.
122 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Bozkir: Look at the Birds / Bozkir Kuslara Bak Kuslara

2019 | Dramat , Familijny , Western
Bozkir Kuslara Bak Kuslara is a movie starring Soydan Soydas, Tarik Tanrisever, and Suleyman Kabaali. Abdullah and Cripple Ziya are gun dealers in the Bozkir district of Konya. They put honesty, honor, and dignity before anything...
85 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

A Prayer for the Damned

2018 | Western
A Prayer for the Damned is a movie starring Dianna Renée, Joe Cornet, and Curt Lambert. 13 yrs after the American Civil War, in a strange town in New Mexico, a gunfighter and his gambler woman search for the lost Confederate...
64 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

The Divide

2018 | Western
The Divide is a movie starring Bryan Kaplan, Perry King, and Sara Arrington. Set in drought-plagued Northern California in 1976, The Divide chronicles the story of Sam Kincaid (King), an aging rancher with a failing memory, his...
274 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wiatry pustkowia / Winds of the Wasteland

1936 | Western
Akcja westernu rozgrywa się w 1885 roku. W dyliżansie zdążającym do Nowego Meksyku jedzie kilku podróżnych. Dołącza do nich ścigany przez prawo Ringo Kid, szukający na bandytach odwetu za śmierć rodziny. Droga staje się coraz bardziej niebezpieczna. Pewnego dnia atakują ich Indianie. W obliczu niebezpieczeństwa każdy z pasażerów odkrywa swą prawdziwą twarz.
248 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Winnetou: Nowy świat / Winnetou & Old Shatterhand

2016 | Western
Druga połowa XIX wieku. Karl May przybywa do Stanów Zjednoczonych, by podjąć pracę przy budowie kolei. Młody niemiecki inżynier wierzy w postęp, Ameryka jawi mu się jako kraj przyszłości. Niestety, szybko przekonuje się, że w Nowym Świecie rządzą te same demony, przez które zdecydował się opuścić Europę. Podczas dokonywania pomiarów, Karl zostaje ranny w utarczce z Indianami i wzięty do niewoli przez młodego wodza Apaczów, imieniem Winnetou. Gdy dochodzi do siebie pod opieką pięknej Nscho Tschi, siostry wodza, dowiaduje się, że tereny, przez które przebiega trasa kolei, należą do Indian. Karl podejmuje się trudnego zadania pogodzenia obu stron. Jednocześnie nawiązuje braterską przyjaźń z Winnetou i zyskuje honorowy przydomek Old Shatterhand.
428 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wystrzałowe dziewczyny / Bad Girls

1994 | Western
Gdy pracująca w saloonie prostytutka, Cody Zamora staje w obronie swej koleżanki, Anity, nagabywanej przez niezwykle agresywnego klienta i zabija go, oburzeni mieszkańcy miasteczka postanawiają dokonać samosądu. By uniknąć krwawej zemsty, Cody, Anita i ich dwie przyjaciółki, Eileen i Lilly wyjeżdżają do Teksasu. W ślad za nimi podążają dwaj detektywi. Mimo nieustannego pościgu kobiety wierzą, że mogą rozpocząć nowe życie. Przyjaciółki zamierzają zakupić dla siebie małe ranczo w Oregonie...
154 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mściciel / High Plains Drifter

1973 | Western
Do miasteczka Lago przyjeżdża pokryty kurzem, nieznajomy jeździec. Zostaje on zatrudniony przez właścicieli kopalni jako strażnik do ochrony miasta. Z więzienia zostają zwolnieni Stacey Bridge oraz Cole i Dan Carlinowie. Skazano ich za domniemaną kradzież, a teraz chcą się zemścić. Jeździec zaczyna swoją pracę zmieniając najpierw nazwę miasteczka na Piekło.
246 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Little Woods

2019 | Dramat , Kryminał , Western
Miasteczko Little Woods w Północnej Dakocie. Ollie (Tessa Thompson) stara się przetrwać ostatnie dni okresu probacji, którym została ukarana za nielegalny przemyt leków na receptę do Kanady. Po śmierci matki dziewczyna odnawia relację z mającą wiele problemów siostrą Deb (Lily James), która zaszła w niechcianą ciąże z typem spod ciemnej gwiazdy. Jakby tego było mało, siostry odkrywają, że został im tydzień na spłatę długu hipotecznego. Jeśli tego nie zrobią, stracą rodzinny dom. Sytuacja zaczyna być dramatyczna, a Ollie zmuszona jest wrócić na przestępczą ścieżkę...Współczesny western o dwóch siostrach na życiowym zakręcie. Pełen emocji i napięcia obraz pokazuje kobiety, które zostają postawione pod ścianą.
253 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sonora

2019 | Dramat , Thriller , Western
Lata 30. XX wieku. Grupa podróżników z różnych środowisk zmierza w kierunku miasta Mexicali. Po drodze czekają ich spotkania z rasizmem i niebezpieczeństwami pustyni.
344 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jessis Girls / Jessi's Girls

1975 | Western
A young Mormon couple is attacked by a bunch of outlaws. They kill the man and the woman is raped several times and left for dead in the desert. With the last ounce of her strength she gets to the hut of an old hermit who nurses her back to health and teaches her how to shoot. The woman then frees three female criminals and seeks vengeance on the outlaws.
151 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.