Filmy z gatunku "Wojenny" (472)

Projekt Larson / The Catcher Was a Spy

Historia Moe Berga, absolwenta Princeton University, członka Ligi Bluszczowej, który mówił w kilkunastu językach i przez 15 sezonów grał w MLB, amerykańskiej lidze baseballu. W tym samym czasie był także szpiegiem Biura Służb Strategicznych. Film skupi się na najważniejszej misji Berga, polegającej na infiltracji kręgu Wernera Heisenberga, naukowca prowadzącego nazistowski program atomowy.
2 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Przebaczyć, lecz nie zapomnieć / Forgive - Don't Forget

Opowieść o podróży Paula Ufema do Japonii. Wnuk żołnierza amerykańskiej armii walczącej w czasie II wojny światowej na Pacyfiku, wyrusza zwrócić samurajski miecz dawnemu właścicielowi. Czy odnajdzie go po latach?
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Łowca jeleni / The Deer Hunter

1978 | Dramat , Wojenny
Michael (Robert De Niro), Steven (John Savage) i Nick (Christopher Walken) to młodzi pracownicy fabryki w Pensylwanii. Wszyscy dostają powołanie do wojska na wojnę w Wietnamie. Jeszcze przed wyjazdem Steven poślubia ciężarną Angelę (Rutanya Alda), a ich przyjęcie ślubne jest zarazem przyjęciem pożegnalnym. Po pewnym czasie spędzonym w Wietnamie przyjaciele wpadają w pułapkę Wietkongu i trafiają do obozu jenieckiego, gdzie zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę między sobą.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Raju nie ma / Sin Cielo

Młody chłopak z meksykańskiego przygranicznego miasteczka stara się jak tylko może, aby pomóc swojej rodzinie. Niestety musi zmierzyć się z rzeczywistością, gdy dziewczyna, którą lubi „znika”. Oparty na prawdziwej historii dramat krótkometrażowy. Za kamerą stanęła Jianna Maarten Saada (The Billboard Queen), a w obsadzie znaleźli się David Gurrola, Fenessa Pineda, Sophia Santi, Vanessa Benavente oraz Dylan Bruno. Produkcja była z powodzeniem pokazywana na wielu imprezach filmowych. Zdobyła nagrodę m.in. na festiwalu w Seattle.
4 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Upadek / Der Untergang

Film pokazuje ostatnie 12 dni życia Hitlera i jest adaptacją wspomnień osobistej sekretarki fuhrera. Obraz z psychologiczną dokładnością pokazuje jego nerwice i absurd ostatnich dni wojny, kiedy pod presją nadchodzącej klęski i w huku radzieckich bomb rozgrywają się kolejne ludzkie tragedie (zarówno wśród pracowników kwatery głównej III Rzeszy, żołnierzy, jak i zwykłych cywilów, mieszkańców Berlina).
5 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Parszywa dwunastka / The Dirty Dozen

1967 | Akcja , Wojenny
Anglia, 1944 rok. Amerykanin, major Reisman ma przygotować do samobójczej misji oddział dwunastu żołnierzy, wybranych spośród aresztantów oczekujących na egzekucję lub skazanych na długoletnie więzienie. Celem ataku ma być zamek we Francji, gdzie przyjeżdżają na urlop wysocy rangą oficerowie niemieccy. W razie powodzenia akcji żołnierzy ma objąć amnestia.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Misja Greyhound / Greyhound

2020 | Dramat , Wojenny
W poruszającej historii, zainspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce podczas bitwy o Atlantyk, Tom Hanks wciela się w postać kapitana Ernesta Krause. Misja, na którą został wysłany, to jego pierwsze zadanie jako kapitana. Przez zdradzieckie wody Atlantyku, bez doświadczenia, przewodzi konwojowi alianckich statków z tysiącami żołnierzy na pokładach. Musi dotransportować żołnierzy na linie frontu II wojny światowej. Bez żadnego wsparcia powietrznego przez 5 długich dni kapitan i jego konwój muszą stawić czoła otaczającym ich nazistowskim U-botom.
16 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą / So weit die Füße tragen

2001 | Dramat , Wojenny
Niemiecki żołnierz Klemens Forell zostaje skazany przez radziecki sąd wojenny i wywieziony do obozu pracy na dalekiej Syberii. Nie mogąc znieść morderczej pracy i barbarzyńskiego traktowania, postanawia uciec, nie bacząc na bezlitosny klimat i wszechobecność ciemiężyciela. Przy obecnej dominacji kina amerykańskiego niemiecki dramat wojenny jest prawdziwą odmianą i wydarzeniem, którego nie wolno przegapić.
21 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mieć i nie mieć / To Have and Have Not

1944 | Melodramat , Wojenny
Film na podstawie powieści Ernesta Hemingwaya. Zamożny Amerykanin Harry Morgan (Humphrey Bogart), który jest właścicielem niewielkiej fregaty, przychodzi z pomocą francuskim bojownikom ruchu oporu na okupowanej przez Niemców Martynice. W arkana sztuki konspiracyjnej wprowadza go urocza nieznajoma, Marie Browning (Lauren Bacall).
51 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jarhead: Prawo powrotu / Jarhead: Law of Return

2019 | Akcja , Dramat , Wojenny
Izraelski pilot myśliwca, syn amerykańskiego polityka, zostaje zestrzelony nad Syrią i pojmany przez frakcję Hezbollahu. Izraelskie i amerykańskie wojsko chce odbić zakładnika z rąk terrorystów.
352 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Resistance

Historia grupy żydowskich skautów, którzy współpracowali z francuskim ruchem oporu, aby uratować życie dziesięciu tysiącom sierot podczas II wojny światowej.
133 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pięciu braci / Da 5 Bloods

2020 | Dramat , Wojenny
Czterech czarnoskórych weteranów — Paul (Delroy Lindo), Otis (Clarke Peters), Eddie (Norm Lewis) i Melvin (Isiah Whitlock Jr.) — wraca po latach do Wietnamu. Wraz z synem Paula (Jonathan Majors) wyruszają na poszukiwania szczątków swojego dowódcy (Chadwick Boseman) oraz ukrytego skarbu, a po drodze muszą stawić czoła ludziom i siłom natury, mierząc się zarazem z pokłosiem wiecznie żywej wojny w Wietnamie.
96 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Miasto 44

2014 | Dramat , Wojenny
Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.
442 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wszystko dla Samy/ For Sama

W Syrii trwa wojna. Studentka z Aleppo zostaje matką. Z dzieckiem przy piersi i z kamerą w ręku tworzy filmowy dziennik macierzyństwa, które przypada na czas śmierci, strachu i głodu. To niezwykłe świadectwo z ogarniętego wojenną pożogą miasta jest jednym z najgłośniejszych dokumentów zeszłego roku, nominowanym do Oscara i wyróżnionym w Cannes.
115 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Oddział zabójców / The Kill Team

W 2010 roku w południowym Afganistanie grupa amerykańskich żołnierzy zabijała bezbronnych cywilów i podkładała im broń, pozorując eliminowanie uzbrojonych i wyjątkowo niebezpiecznych terrorystów. Nazywali siebie "Kill Team". Młody żołnierz, Adam Winfield, za pośrednictwem swego ojca informował dowództwo o tych praktykach. Jego starania nie przyniosły rezultatów, a jego samego próbowano uciszyć. W maju 2010 roku "Kill Team" postanowił zaaranżować kolejne morderstwo, tym razem w obecności Adama, żeby go sprawdzić. Musiał wybrać, czy jedzie jako potencjalny zdrajca i denuncjator, czy jako towarzysz broni bierze w nim udział. Wybrał to drugie, zyskując szacunek kolegów i czas dla siebie. Jednak kilka tygodni później został przewieziony do Fort Lewis i oskarżony o udział w morderstwie z premedytacją.
116 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ukryte życie / A Hidden Life

Oparte na autentycznych wydarzeniach “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został za męczennika chrześcijańskiego i błogosławionego Kościoła katolickiego, po tym jak odmówił walki w szeregach nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej. Gdy austriackiemu rolnikowi grozi kara śmierci za zdradę, przy życiu utrzymuje go tylko jego niezachwiana wiara i miłość do żony Fani i ich dzieci.
161 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Kill Team

2019 | Dramat , Wojenny
Podczas amerykańskiej inwazji na Afganistanm, rekrut Andrew jest świadkiem morderstwa cywila. Rozważa zgłoszenie tego do przełożonych, lecz zostaje zastraszony przez sadystycznego przywódcę, który zwraca przeciwko niemu cały pluton.
207 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tylko dla orłów / Where Eagles Dare

1968 | Akcja , Wojenny
Podczas drugiej wojny światowej na niemieckim terytorium rozbija się angielski samolot. Niemcy pojmują jedynego ocalałego - amerykańskiego generała. Nie zdają sobie sprawy, że schwytany posiada wszelkie informacje dotyczące planów inwazji aliantów. Anglicy decydują, iż nie można pozwolić, aby generał mógł ujawnić jakiekolwiek szczegóły dotyczące inwazji na Normandię. Powołana zostaje specjalna grupa, której zadaniem jest uratowanie więzionego generała. Podczas zrzutu grupy na terytorium wroga ginie jeden z uczestników. Jednocześnie okazuje się, że misja jest o wiele bardziej skomplikowana...
269 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jojo Rabbit

2019 | Dramat , Komedia , Wojenny
Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.
816 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

D-Day: The Day That Won the War

Return to the most fateful day in the dramatic history of World War 2. 6th June 1944 was Operation Overlord, the Normandy landings, D-Day… It was all or nothing and one of the biggest strategic gambles ever to be undertaken but it was a gamble that paid off and became the most decisive victory for the allied forces.
196 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wojna o honor / No Surrender / Karmouz War

Egipt za czasów panowania króla Faruka I, przed rewolucją egipską i pod okupacją Brytyjczyków. Syn generała brytyjskiej armii gwałci Egipcjankę i trafia do aresztu. Oficer lokalnej policji nie chce wydać więźnia Anglikom, licząc na uczciwy proces. Podejmuje nierówną walkę o sprawiedliwość, gdy okupanci atakują posterunek.
1076 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Braterstwo / Bratstvo

2019 | Wojenny
Rok 1989. Dziewięcioletnia wojna radziecko-afgańska dobiega końca. Związek Radziecki rozpoczyna wycofywanie się z Afganistanu. Po katastrofie sowieckiego samolotu do niewoli u mudżahedinów trafia jego pilot. Okazuje się, że jest on synem generała Wasiliewa. W rezultacie powrót do domu żołnierzy 108. zmotoryzowanej dywizji piechoty zostaje wstrzymany. Dostają do wykonania ostatnią misję. Mają odnaleźć syna generała.
264 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Klucz Sary / Elle s'appelait Sarah

2010 | Dramat , Wojenny
Film będący ekranizacją powieści "Klucz Sary" Tatiany De Rosnay. Opowiada historię amerykańskiej dziennikarki Julii (Kristin Scott Thomas), mieszkającej w Paryżu, która w 2002 roku przygotowuje artykuł w 60. rocznicę obławy Vel d'Hiv. Opowiada także historię Sary (Mélusine Mayance), małej żydowskiej dziewczynki, która w lipcu 1942 roku stała się uczestniczką tejże obławy. To właśnie na temat Sary, Julia poszukuje śladów. 
148 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sytuacja beznadziejna... ale niezbyt poważna / Situation Hopeless... But Not Serious

1965 | Komedia , Wojenny
Pod koniec drugiej wojny światowej dwóch amerykańskich żołnierzy - pilotów zostaje zestrzelonych nad niemieckim miasteczkiem i uwięzionych w piwnicy win przez starszego samotnego człowieka. Staruszkowi bardzo odpowiada ich towarzystwo, dlatego mimo zakończenia wojny decyduje się nie wypuszczać ich na wolność. Przez kolejnych siedem lat obaj jeńcy przebywają w "areszcie" raczeni barwnymi opowieściami o wspaniałym nazistowskim świecie.
92 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.