Seriale z gatunku "Historyczny" (48)

Sisi

Historia austriackiego cesarza Franzie Josephie (David Rott), który darzy uczuciem młodszą od siebie Elisabeth (Cristiana Capotondi). Jest to miłość od pierwszego wejrzenia, ale matka Franza, Sophie (Martina Gedeck), nie akceptuje tego związku. Mimo różnych przeciwności zakochani starają się walczyć o swoje uczucie.
23 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rewolucja / La Révolution

Przyszły wynalazca gilotyny odkrywa chorobę, która sprawia, że arystokraci mordują ludzi z niższych klas społecznych.
50 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Neandertalczycy. Poznaj swoich przodków / Neanderthals: Meet Your Ancestors

Autorzy próbują rozwikłać niektóre zagadki tych tajemniczych przodków ludzi. Na podstawie zachowanych szczątków stworzą najwierniejszy w historii komputerowy portret neandertalczyka. Zbadają ich siłę, umiejętności adaptacyjne i inteligencję, a nawet mowę. Następnie poproszą Andy’ego Serkisa, hollywoodzkiego eksperta od nowoczesnych technologii filmowych, by wyczarował cyfrowego neandertalczyka, przenosząc widzów o tysiąclecia wstecz.
26 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rohwedder: Jedność, zbrodnia i wolność / Rohwedder: Einigkeit und Mord und Freiheit / A Perfect Crime

Serial dokumentalny o zabójstwie Detleva Rohweddera w roku 1991. Śmierć tego polityka pozostaje jedną z największych zagadek z okresu, kiedy Niemcy się jednoczyły.
28 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Hollow Crown

Wyprodukowana przez BBC adaptacja tzw. drugiej tetralogii Williama Szekspira, czyli cyklu czterech kronik opowiadających o losach czterech angielskich władców. Król Ryszard II (Ben Whishaw) musi stawić czoła rebelii pod wodzą kuzyna Henryka Bolingbroke'a (Jeremy Irons). Ten już jako król sam musi się zmierzyć z powstaniem i spiskom wymierzonym przeciwko niemu. Cykl zamykają losy Henryka V (Tom Hiddleston) i dzieje wojen angielsko-francuskich.
33 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Złoto generała Yamashity / Lost Gold of World War II

Legenda głosi, że w ostatnich miesiącach II wojny światowej w filipińskiej dżungli Japończycy zakopali coś przedstawiającego ogromną wartość. Grupa badaczy, korzystając z najnowszych technologii, wyrusza na poszukiwanie skarbu.
52 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Świat wokół nas / [email protected] / Nat Geo Home

Chcesz uchronić dzieci przed nudą? Zaproponuj im inspirujące i stymulujące intelektualnie programy - idealne dla małych odkrywców, dociekliwych naukowców i marzycielskich obserwatorów gwiazd.
76 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Efekt Nostradamusa / The Nostradamus Effect

Serial dokumentalny poświęcony zaginionym miastom i cywilizacjom...Człowiek, który odkrył grawitację, rachunek różniczkowy i zasady dynamiki, potajemnie zajmował się także alchemią i biblijnymi przepowiedniam...Człowiek, który odkrył grawitację, rachunek różniczkowy i zasady dynamiki, potajemnie zajmował się także alchemią i biblijnymi przepowiedniami...W 1947 r. w jaskiniach nad Morzem Martwym odkryto starożytne zwoje...Czy wskazówki ukryte w malowidłach Leonarda da Vinci, jego prorocze „zagadki” i wydarzenia z jego życia sugerują, że przewidział straszliwy kataklizm, którego wizja dręczyła go aż do śmierci?
94 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Cena wolności / Volnaya gramota

2018 | Historyczny
Serial historyczny w reżyserii Dmitrija Czerkasowa to barwna, pełna romantyzmu i zwrotów akcji opowieść o losach Poliny Lebiediewej, wychowanki księcia Alieksieja Gołowina. Młoda dama korzysta z dobrodziejstw życia w bogatym majątku i jest najbardziej pożądaną partią w okolicy. Książę organizuje bal, na którym Polina może znaleźć kandydata na męża. Podczas zabawy zjawia się Siergiej, bratanek Gołowina – utracjusz, karciarz i hulaka. W jednej chwili sytuacja Poliny zmienia się diametralnie, a jej los od tej pory będzie niepewny...
529 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Tajemnice domu Rocheville'ów / La Maison des Rocheville

Ten dom zdolny jest do najgorszego i najwspanialszego. Ochroni cię, ale może też zniszczyć. Kino Europa zaprasza na premierę Tajemnic domu Rocheville'ów, nowego serialu o nawiedzonej wiejskiej posiadłości należącej do jednej z najbogatszych francuskich rodzin. Pięć pokoleń będzie rozkwitać i cierpieć pod jego dachem!
95 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rozkwit imperiów: Osmanowie / Osmanlı Yükseliyor

2020 | Historyczny
Sułtan osmański Mehmed II rusza z potężną ofensywą na stolicę Bizancjum, Konstantynopol, wyznaczając w ten sposób bieg historii na kolejne stulecia.
881 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Geniusz / Genius

Serial „Geniusz” jest zapisem kolejnych etapów życia Einsteina - począwszy od lat młodości, kiedy przyszły noblista jest obdarzonym niezwykłą wyobraźnią zbuntowanym nastolatkiem, poprzez trudne początki kariery naukowej, aż po zdobycie światowej sławy, jaką przyniosła mu teoria względności. W kolejnych odcinkach serialu poznamy także kulisy burzliwego życia uczuciowego Einsteina i jego skomplikowanych prywatnych relacji. Produkcja powstała na podstawie głośnej biografii autorstwa Waltera Isaacsona pt. „Einstein. Jego życie, jego wszechświat”.
260 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Quo vadis

W Rzymie I wieku pomiędzy patrycjuszem a chrześcijańską zakładniczką, wbrew przeciwnościom rodzi się uczucie. 
523 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Daniel Deronda

Ekranizacja powieści George Elliot. Życie Daniela Derondy, nieślubnego syna arystokraty, zmienia się gdy spotyka on dwie kobiety: piękną Gwendolen Harleth, ognistą, niezależną młodą kobietę, z która natychmiast nawiązuje duchową więź i Mirah Lapidoth, tajemniczą żydówkę i wspaniałą śpiewaczkę, której los porusza jego serce. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej kiedy Gwendolen zaczyna się interesować Henleigh Grandcourt, jeden z najbogatszych ludzi w Anglii. W między czasie najlepszy przyjaciel Daniela, malarz, wyznaje, że zakochał się w Mirah, którą postrzega jako swoją muzę. Na dodatek Daniel odkrywa nowe fakty dotyczące jego pochodzenia, co może wszystko zmienić...
519 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kuchnia polska

"Kuchnię polską" Jacka Bromskiego (równolegle powstały wersja kinowa i serial telewizyjny) recenzenci porównywali z "Przesłuchaniem" Ryszarda Bugajskiego, zwłaszcza że w obu filmach podobnie dramatyczną rolę zagrała Krystyna Janda. Krytycy podkreślali dobre aktorstwo, ale też z przekąsem odnotowali "troskę o tzw. szeroką widownię" i ustępstwa na rzecz jej gustów. W dniu śmierci Stalina zostaje aresztowany polski lotnik, który po wyzwoleniu wrócił do kraju z Anglii. Jego angielska żona próbuje wyjechać z Polski.
241 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Charité

2017 | Historyczny
Pracownicy berlińskiego szpitala Charité na przełomie XIX i XX wieku są świadkami historycznych wydarzeń, takich jak odkrycia nowych szczepionek czy rozwój eugeniki.
285 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Hiszpańska księżniczka / The Spanish Princess

2019 | Dramat , Historyczny
Miniserial opowiadający o życiu Katarzyny Aragońskiej, pierwszej żony Henryka VIII Tudora.
8331 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wrzesień 39

Unikatowe przedsięwzięcie dokumentalne opisujące Wojnę Obronną 1939 dzień po dniu. Świetne archiwalia, wspomnienia świadków żołnierzy walczących w kampanii, komentarze historyków.
313 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Powrót do przeszłości

W świat wielkich bitew zabiera dziennikarz i aktor – Krzysztof Unrug. Prowadzący program, będzie uczestnikiem starć, narażając się na potężne ciosy i ciężkie kontuzje. W programie zobaczysz spektakularne sceny batalistyczne oraz widowiskowe ujęcia, które robią wrażenie niczym z wielkich wojennych produkcji fabularnych.
301 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Polacy i Niemcy- Historia sąsiedztwa

Tysiącletnia historia stosunków polsko-niemieckich jest nierzadko przedstawiana w bardzo zniekształcony sposób. Najczęściej mówi się o wojnach, okupacji czy rozbiorach. Taka tematyka odzwierciedla jedynie część wspólnej przeszłości. Tymczasem okazuje się, że wcześniejsze stosunki między Niemcami i Polakami były zazwyczaj przyjazne, nastawione na sąsiedzką współpracę, intensywną wymianę kulturową oraz zgodne współistnienie... Każdy z czterech odcinków serialu opowie o innym etapie sąsiedzkich relacji. Pierwszy, pod tytułem „Pokój i wojna”, obejmie czasy od wczesnego średniowiecza, aż do XVIII wieku. Drugi „Wrogowie i przyjaciele” przedstawi okres od rozbiorów Polski do czasów nowożytnych. Trzeci „Połączeni wspólnym losem” opowie o historii diaspory żydowskiej w obu krajach. Natomiast ostatni odcinek „Wrocław – Breslau" pokaże, jak duży wpływ na historię Środkowej Europy miała dolnośląska metropolia, która na przestrzeni lat należała do terytorium sześciu różnych państw!
273 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Naziści

Wciąż trudno zrozumieć, jak to się stało, że u progu nowoczesności świat dał się opętać chorej i zbrodniczej ideologii nazistów. Moc ich propagandy zdziałała cuda, a charyzma lidera zjednoczyła cały naród. Marsz ku zniszczeniu istniejącego ładu nie był do powstrzymania. Co sprawiło, że naziści mieli taką siłę oddziaływania? Czy to prawda co mówią o fascynacji przywódców magią i okultyzmem? Poznajcie skutki chorych ambicji Himmlera, Goebbelsa i pozostałych. Od nieludzkich eksperymentów po plany podboju kosmosu.
297 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

II wojna światowa

II wojna światowa była najkrwawszym konfliktem zbrojnym w historii ludzkości, a jej skutki prześladują nas do dziś. Dojście Hitlera do władzy i okropieństwa Holokaustu zmieniły świat na zawsze. Twórcy programu omawiają takie tematy, jak: desant na plaży w Normandii, zajęcie Paryża przez Niemców, historię Anny Frank, sekrety armii Hitlera czy szczegóły wojny totalnej.
426 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Epitafia katyńskie

''Epitafia katyńskie'' to cykl kilkudziesięciu poruszających miniatur filmowych, poświęconych zamordowanym przez NKWD w 1940 roku polskim oficerom oraz ich rodzinom.
264 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

List do Evity / Carta a Eva

Pasja i temperament, charyzmatyczna mieszanka naiwności i wyrachowania: kiedy Evita zabierała głos, słuchał jej cały świat — nawet generał Franco i jego konserwatywna żona.
328 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.